Łódź. Będzie praca dla kilkuset osób. Rozpoczęła się budowa Prologis Park na Widzewie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. EFAFLEX_Schnelllauftore /zdjęcie ilustracyjne

Fabryka zatrudni kilkaset osób

Łódź. Będzie praca dla kilkuset osób. Rozpoczęła się budowa Prologis Park na Widzewie

2022-10-28 10:24

Na łódzkim Widzewie rozpoczęła się budowa Prologis Park. Fabryka ma powstać do czerwca 2023 roku, a w ciągu kolejnych pięciu lat ma zatrudnić kilkaset osób.

Ziehl-Abbeg, jedna z wiodących firm w dziedzinie wentylacji, sterowania i techniki napędowej, wynajmie 17 tys. mkw. kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie Prologis Park Łódź. W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku.

– Megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować około 50 mln euro w nowy zakład produkcyjny w Łodzi. Zakładamy stworzenie od 300 do 400 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat – powiedział Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg.

Nowy magazyn będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez Ziehl-Abegg. Cała powierzchnia dachu będzie przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w budynku zostaną umieszczone destryfikatory, które umożliwią odzyskiwanie ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Nawet 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne – zarówno w biurze, jak i w hali. Budynek będzie charakteryzował się zwiększoną izolacją termiczną ścian oraz dachu, przez co znacznie ograniczy zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. W ramach inicjatywy PARKlife planowane jest także zagospodarowanie terenów zielonych, włącznie z budową boiska do gier zespołowych.

Prologis Park Łódź powstaje przy alei Ofiar Terroryzmu 11 Września 15.

Sonda
Ile dni w tygodniu powinniśmy pracować?
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wyciąga traktor z błota. Pomaga mu Maciek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany