ŁÓDŹ: O włos od STRASZNEJ TRAGEDII w kamienicy na Górnej! W mieszkaniu 70-latka ULATNIAŁ SIĘ GAZ, a ona sam tego nie czuł!

i

Autor: BE /archiwum

ŁÓDŹ: O włos od STRASZNEJ TRAGEDII! W mieszkaniu 70-latka ULATNIAŁ SIĘ GAZ, a on sam tego nie czuł!

2020-12-10 8:57

Dzielnicowi, podczas pełnienia służby wyczuli, że z mieszkania znajdującego się w jednej z kamienic w dzielnicy Górna wydobywa się niepokojąca woń ulatniającego się gazu. Policjanci wiedząc, że nie ma chwili do stracenia, podjęli natychmiastowe działania. Pozwoliło to uratować 70-letniego mężczyznę i zniwelować niebezpieczeństwo grożące mieszkańcom kamienicy.

W środę (9 grudnia 2020 roku), funkcjonariusze z II Rewiru Dzielnicowych VIII Komisariatu KMP w Łodzi, w czasie pełnienia służby, weszli do jednej z kamienic znajdujących się w okolicach ulicy Przybyszewskiego. - Będąc na klatce schodowej budynku, funkcjonariusze wyczuli woń ulatniającego się gazu. Wiedząc, że zwiększony poziom oparów może spowodować niekontrolowany wybuch, policjanci pootwierali okna na klatce schodowej, a także powiadomili straż pożarną i pogotowie gazowe - opisuje policja.

W tym samym czasie, próbując ostrzec mieszkańców przebywających w kamienicy, stróże prawa wyczuli skąd wydobywa się zapach gazu. Po wejściu do wytypowanego mieszkania zastali w nim 70-letniego mężczyznę, który miał trudności w samodzielnym poruszaniu się. Okazało się, że w jego lokalu znajdowała się rozszczelniona butla gazowa, którą natychmiast zakręcili.

Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny na miejsce wezwana została karetka pogotowia. Budynek został również sprawdzony przez załogę straży pożarnej.

90-letni krawiec pogonił zbója z nożem
Nasi Partnerzy polecają