Projekt modernizacji zabytkowych domów robotniczych zbudowanych przez Izraela Poznańskiego ma być zrealizowany przy udziale kapitału prywatnego. Miasto zamierza odnowić wszystkie 3 domy robotnicze przy ul. Ogrodowej 24, 26 i 28. Jak podkreśla wiceprezydent Adam Pustelnik, z racji monumentalnej skali tego projektu (budynki mają odpowiednio 6, 10 i 14 tys. m kw.), udział partnera prywatnego przy realizacji tej inwestycji przyniesie znaczące oszczędności dla budżetu miasta.
- Oferta, którą przygotowaliśmy powinna spełnić oczekiwania wszystkich: jeśli ktoś chce zatrzymać się w Łodzi na weekend w świetnym miejscu – będzie tu dla niego klimatyczny hostel. Jeśli chciałby wynająć mieszkanie z widokiem na wspaniałą przędzalnię – to właśnie tutaj. A może chce mieć biuro w kapitalnym miejscu w centrum, tuż obok Manufaktury i rzut beretem od ul. Piotrkowskiej? Także ich tu nie zabraknie. Super lokalizacja, niezwykła architektura i zrewitalizowane sąsiedztwo – to wszystko znajdziemy przy ul. Ogrodowej – zaznacza wiceprezydent Adam Pustelnik.
Jak podkreśla Pustelnik, rewitalizacja famuł przy ul. Ogrodowej będzie prawdopodobnie największą rewitalizacją i projektem funkcji mieszanej (tzw. mixed-use) przeprowadzoną w Polsce. – Jeszcze nikt nie zrealizował w PPP projektu tego typu w takiej skali i o takiej złożoności – dodaje wiceprezydent Łodzi.
Polecany artykuł:
Pierwsza famuła przy ul. Ogrodowej 24 jest już gotowa, by od razu weszli na nią robotnicy i rozpoczęli prace. Gotowy jest też projekt uwzględniający zróżnicowane funkcje obiektu wraz z nowoczesnym, zielonym i funkcjonalnym podwórkiem. Jak informuje Tomasz Piotrowski z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, pozostałe dwie famuły (Ogrodowa 26 i 28) są opróżniane, a cały proces odbywa się przy zgodnej współpracy z dotychczasowymi mieszkańcami.
Jak po rewitalizacji będzie wyglądać ulica Ogrodowa? ZOBACZCIE SAMI: