Łodzianka Karolina Bielawska Miss World 2021. Kim jest najpiękniejsza kobieta świata?

i

Autor: mat. prasowe /UMŁ

Łodzianka Karolina Bielawska Miss World 2021. Kim jest najpiękniejsza kobieta świata? [FOTO]

2022-03-17 8:56

Karolina Bielawska z koroną Miss World 2021! Łodzianka jest drugą w historii konkursu Polką, która zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Kim jest Karolina Bielawska?

W czwartek (17 marca) nad ranem po raz 70. przyznano tytuł Miss World. Ta jubileuszowa edycja okazała się bardzo szczęśliwa dla Polski - po 33 latach od sukcesu Anety Kręglickiej korona najpiękniejszej kobiety na świecie ponownie trafiła do Polki. Tym razem tytułem Miss World uhonorowana została łodzianka Karolina Bielawska. Pierwszą wicemiss została reprezentantka USA Shree Saini, a drugą wicemiss Olivia Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Kiedy usłyszałam swoje imię, byłam zszokowana. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! To wielki zaszczyt nosić koronę Miss World! Nie mogę doczekać się pracy. Zapamiętam ten wyjątkowy moment w Puerto Rico do końca życia - powiedziała Karolina Bielawska tuż po ogłoszeniu wyników.

Finał konkursu Miss World 2021 był transmitowany na żywo do ponad 100 krajów na całym świecie.

Finał Miss World

Kim jest Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska w 2019 r. wygrała konkurs Miss Polonia, najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce. Pochodzi z Łodzi. Jest studentką kierunku management na Politechnice Łódzkiej. Jej największą pasją są podróże. Lubi poznawać nowe kultury, ludzi i ich obyczaje. Do tej pory zwiedziła ponad 30 krajów. Bardzo aktywnie działa społecznie i charytatywnie. Jest ambasadorką, wolontariuszką i inicjatorką wielu akcji, m.in. „Korona z Głowy”, „Zupa na Pietrynie” czy „Dotykam = Wygrywam".

Polki w konkursie Miss World

Karolina Bielawska to druga Polka w historii, która wygrała konkurs Miss World. Wcześniej koronę w 1989 r. zdobyła Aneta Kręglicka. Kolejne ogromne sukcesy w wyborach najpiękniejszej kobiety świata osiągały: Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992 (4. miejsce) oraz Katarzyna Borowicz, Miss Polonia 2004 (4. miejsce i tytuł Queen of Europe).

Poniżej zdjęcia z przygotowań Karoliny Bielawskiej do konkursu Miss World 2021:

Sonda
Czy śledzisz konkursy Miss?