MPK Łódź: Tramwaje wracają na Przybyszewskiego!  Na trasie pojawią się dwukierunkowe pojazdy

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Unsplash /zdjęcie ilustracyjne

MPK Łódź: Tramwaje wracają na Przybyszewskiego! Na trasie pojawią się dwukierunkowe pojazdy

2022-05-11 11:18

Jak zapowiada łódzki magistrat, niedługo znów będzie można dojechać tramwajem do wiaduktu na ul. Przybyszewskiego. Na trasie pojawią się dwukierunkowe pojazdy, które zawrócą dzięki nakładce torowej przy ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Pogarszający się stan wiaduktów na ul. Przybyszewskiego (w tym wiaduktu tramwajowego) oraz konieczność wybudowania ich na nowo spowodowały, że od 1 maja tramwaje kursują ul. Przybyszewskiego tylko do al. Rydza-Śmigłego. Dalej po ul. Przybyszewskiego wydłużona została linia zastępcza Z11. Natomiast od 16 maja dodatkowo kursować będą ul. Przybyszewskiego tramwaje, które ułatwią podróżnym dojazd na Zarzew.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Kierowca TIR-a blokował skrzyżowanie. Kompletnie pijany... zasnął za kierownicą

"Po decyzji o wstrzymaniu kursowania tramwajów po wiadukcie MPK Łódź przystąpiło do wykonania nakładki torowej, która właśnie jest montowana na ul. Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ul. Nurta-Kaszyńskiego. Tramwaje będą znów z niej korzystać od 16 maja. Wtedy też po ulicy Przybyszewskiego kursować zacznie linia 3A, a dotychczasowa linia 7 kursująca ul. Przybyszewskiego pojedzie na Kurczaki. Cały czas kursować będzie również autobusowa linia zastępcza Z11, która przez ul. Przybyszewskiego, Niciarnianą, Piłsudskiego, Rokicińską, Puszkina i ponownie Przybyszewskiego dojeżdża do pętli Cm. Zarzew.

CZYTAJ: Łódź: Pod Leroy Merlin zapadła się ziemia! Jak do tego doszło?

Trasy zmienionych linii od 16 maja:

Linia 3A RONDO POWSTAŃCÓW 1863 R. – Łagiewnicka, Dolna, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, Przybyszewskiego – PRZYBYSZEWSKIEGO / NURTA-KASZYŃSKIEGO

Kursuje we wszystkie dni tygodnia z podstawową częstotliwością.

Linia 7 KAROLEW – Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

Kursuje wyłącznie w dni robocze.

Zadźgali kobietę, bo nie chciała im dać pieniędzy
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?