Na Traktorowej praca znowu wre! Kiedy koniec remontu?

i

Autor: UMŁ

Na Traktorowej praca znowu wre! Kiedy koniec remontu?

2022-02-16 11:06

Mieszkańcy Teofilowa nie mogą doczekać się końca remontu ulicy Traktorowej. Na szczęście robotnicy znowu pojawili się na placu budowy i jak informuje łódzki magistrat, prace dobiegają końca.

Jak tłumaczy łódzki magistrat, wykonawca przebudowy ul. Traktorowej musiał wstrzymać prace z uwagi na złe warunki atmosferyczne. Od tygodnia robotnicy znów są na placu budowy i trwają tam prace wykończeniowe. "Obecnie prowadzimy roboty brukarskie, czyli układamy chodniki i krawężniki. Przygotowujemy się do położenia nawierzchni jezdni i nasadzeń zieleni. Jeszcze w marcu planujemy rozpocząć odbiory inwestycji" – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

ZOBACZ TEŻ: Właściciel remontuje, oni boją się o swoje życie i zdrowie: "jak były mrozy, to całe schody mieliśmy pokryte lodem, wisiały nawet sople"

Kraków. Plac Biskupi po remoncie a na nim ławka za 228 tysięcy złotych

Przebudowa ul. Traktorowej obejmuje nie tylko remont nawierzchni. Przebudowana została również sieć wodociągową, powstało także nowe rondo. Po wschodniej stronie ulicy powstała droga rowerowa, a po obu stronach zmodernizowane zostały przystanki komunikacji miejskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódzkie dramatycznie się wyludnia! Dane są gorsze niż zakładano

Na wyremontowanej ulicy będą nowe latarnie, ławki i kosze na śmieci. Wygospodarowane zostaną też 42 miejsca parkingowe. Na ul. Traktorowej zostanie zasadzonych 17 grusz drobnoowocowych oraz kilka tysięcy krzewów i traw ozdobnych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?