Nie udało mu się go ominąć. 24-latek śmiertelnie potrącił mężczyznę

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Tragedia pod Tuszynem w Łódzkiem

Nie udało mu się go ominąć. 24-latek śmiertelnie potrącił mężczyznę

2022-10-20 14:16

Tragiczny wypadek w Woli Kazubowej w gminie Tuszyn (woj. łódzkie). W środę (19.10.2022 r.) doszło tam do potrącenia mężczyzny przez auto osobowe. Niestety, nie udało się go uratować.

Wypadek w Woli Kozubowej miał miejsce 19 października około godziny 19:00, na drodze gminnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym opel combo, podczas omijania pieszego stojącego przy krawędzi jezdni, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznego odstępu i potrącił mężczyznę. "Na skutek odniesionych obrażeń 56-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszy nie posiadał na odzieży elementów odblaskowych. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora zwłoki oraz pojazd zabezpieczono do dalszych badań" - podaje asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuszynie.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na wąskich i nieoświetlonych drogach. "Prędkość pojazdu należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków drogowych i własnych umiejętności. Z kolei piesi są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych po zmroku na obszarze niezabudowanym. Jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto mieć odblaski na odzieży nawet, gdy przepisy tego nie wymagają. Gdy kierowca z daleka widzi pieszego, ma czas na reakcję i wykonanie manewru, aby go nie potrącić" - czytamy w komunikacie.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?
Kompletnie pijany rowerzysta zabił kobietę. Tragiczny wypadek w Zielonej Górze
Nasi Partnerzy polecają