Znalezisko na placu Wolności opóźni prace? Robotnicy oczyszczają teren z... ropy

i

Autor: UMŁ

Będą opóźnienia?

Niecodzienne znalezisko na placu Wolności opóźni prace? Robotnicy oczyszczają teren z... ropy

2022-10-05 9:21

Po odnalezieniu części dawnej stacji paliw podczas prac na placu Wolności w Łodzi, robotnicy muszą wybrać ropę. Substancja wyciekła ze zbiorników i zmieszała się z ziemią. Czy to opóźni remont?

Podczas remontu placu Wolności dokonano niezwykłego znaleziska. Robotnicy znaleźli tam części dawnej... stacji paliw. "Na budowie remontowanego placu Wolności odnaleziono resztki zbiorników dawnej stacji paliw, która działała tam od lat 20. do lat 50. XX wieku. Ropa, która wyciekła ze zbiorników, zmieszała się z ziemią, dlatego teraz trzeba ją po prostu wybrać" - podaje łódzki magistrat i jak wstępnie informuje, na razie nie wiadomo czy to niecodzienne znalezisko wpłynie na zmianę harmonogramu prac budowlanych.

Wcześniej, w wakacje, przy Muzeum Etnograficznym odkryto ceglaną obudowę jednego z najstarszych w mieście publicznych ujęć. Przy studni znaleziono komorę po mechanicznej pompie. Studnia była zasypana, a do prac przystąpili archeolodzy, których zadaniem było chociaż częściowe jej odkrycie.

Przypomnijmy, remont placu Wolności w Łodzi rozpoczął się pod koniec kwietnia 2022 r. Wiąże się on z dużymi zmianami dla kierowców i pasażerów MPK Łódź. Więcej szczegółów na temat utrudnień znajdziecie w materiale: Rusza remont placu Wolności! Dla kierowców i pasażerów oznacza to utrudniania [INFO]

Sonda
Czy interesujesz się historią Polski?
Zrewitalizują opuszczoną fabrykę na Pradze. Niesamowity projekt "Drucianka Campus"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany