Nocą kierowca huknął w latarnię! Nie żyje jedna osoba

i

Autor: Pixabay Nocą kierowca huknął w latarnię! Nie żyje jedna osoba

Śmiertelny wypadek w Zgierzu. 29-latek uderzył w słup i wypadł z auta

2022-05-30 14:45

Tragiczny wypadek na DK91 w Zgierzu miał miejsce w niedzielę (29.05.2022 r.) późnym wieczorem. Jadący volkswagenem touaregiem 29-latek uderzył w słup sygnalizatora. Mężczyzna wypadł z auta. Niestety, nie przeżył wypadku.

Wypadek w Zgierzu (29.05) miał miejsce około godz. 22:30 na skrzyżowaniu ulicy Ozorkowskiej i Proboszczewice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem volkswagen touareg, jadąc w kierunku Łodzi, wykonywał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu, przy nadawanym przez sygnalizator świetle czerwonym. Z nieznanych na ten moment przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup sygnalizatora. "Pomimo podjętej reanimacji 29-latek zmarł. Droga krajowa numer 91 była całkowicie zablokowana przez 3 godziny. Mundurowi pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu oględziny miejsca wypadku drogowego oraz samochodu. Zabezpieczyli ślady przesłuchali świadków. Ciało 29-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Pojazd, którym kierował 29-latek, został zabezpieczony do dalszych badań" - podaje kom. Magdalena Nowacka z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Zobacz także: Szczepkowo. Tragiczna śmierć 16-latki. Kierowca peugeota jechał za szybko

Jak podaje TVN24, na miejscu wypadku pierwszy był dowódca jednostki w Ozorkowie, brygadier Jarosław Jaczyński, który wracał tamtędy z basenu. Mężczyzna odciągnął 29-latka od auta i gaśnicą ugasił ogień, który pojawił się w volkswagenie. Niebawem przybyli ratownicy medyczni, ale poszkodowanego nie udało się uratować.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają