Pasażerów PKP czekają zmiany w rozkładach jazdy pociągów! Dotyczą one również Łodzi

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire /zdjęcie ilustracyjne

Zmiany w rozkładach PKP

Pasażerów PKP czekają zmiany w rozkładach jazdy pociągów! Dotyczą one również Łodzi

2022-11-05 7:33

W niedzielę (6 listopada) zmiana rozkładu jazdy PKP. Zmiany dotyczą także Łodzi i popularnych połączeń, z których korzystają mieszkańcy. To ostatnia już korekta rozkładu jazdy pociągów w tym roku.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów, które zaplanowane są od 6 listopada 2022 r., będą obowiązywały nieco ponad miesiąc — w grudniu PKP PLK ma przedstawić rozkład na nowy rok.

Zmiany w rozkładzie PKP. Remont na dworcu Łódź Chojny

Sporo zmian czeka pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przede wszystkim w samej Łodzi. Przez cały miesiąc będą trwały prace remontowe na dworcu Łódź Chojny. Kolejarze wymienią tam sieć trakcyjną, a także rozjazdy. To jednak oznacza, że ruch przez ten popularny dworzec będzie możliwy tylko jednym torem. To z kolei utrudni przejazd pociągów po linii obwodowej, czyli między stacjami Łódź Widzew i Łódź Kaliska. Część pociągów ze Zgierza i Kutna będzie kursować na skróconej trasie do dworca Łódź Kaliska.

Remonty w Gałkówku i Bedoniu

Ruch jednotorowy będzie cały czas obowiązywał też na linii łączącej Łódź z Koluszkami. W Gałkówku i Bedoniu powstają bezkolizyjne przejazdy pod torami. Dlatego podróż w tej relacji (także w stronę Sieradza czy Piotrkowa Trybunalskiego) może być utrudniona. Cześć pociągów ŁKA, na przykład do Drzewicy czy Radomska, odjedzie z Koluszek, zamiast z Łodzi. Na szczęście na trasie Łódź Fabryczna — Koluszki cały czas będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ŁKA i PKP IC.

Nowy rozkład pociągów z Łodzi do Warszawy

Sporo zmian czeka także łodzian, którzy często podróżują do stolicy. Choć korekty rozkładowych godzin odjazdu popularnych połączeń są nieznaczne, to warto zwrócić uwagę, że sporo składów z Łodzi nie dojedzie do dworca Warszawa Centralna. Zamiast tego pojadą na Warszawę Gdańską, z pominięciem Warszawy Zachodniej. To między innymi pociąg Tuwim, Czartoryski, czy Korczak.

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Warszawa rozwiesza świąteczną iluminację mimo wysokich cen prądu. Rafał Trzaskowski odpowiada