Pijana kobieta w zaawansowanej ciąży prowadziła auto. Ale to jeszcze nie wszystko...

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Pijana kobieta w zaawansowanej ciąży prowadziła auto. Ale to jeszcze nie wszystko...

Szok!

Pijana kobieta w zaawansowanej ciąży prowadziła auto. Ale to jeszcze nie wszystko...

2022-10-05 12:49

Nawet do 2 lat więzienia oraz kilkadziesiąt tysięcy grzywny grozi 36-letniej mieszkance powiatu skierniewickiego, która prowadziła auto po pijanemu. Na domiar złego, kobieta była w zaawansowanej ciąży. Policja zatrzymała ją w Soszycach pod Rawą Mazowiecką.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek (4 października) o godzinie 13.00 na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce. Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata seicento. Za kierownicą auta siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. "Niestety, kobieta była pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 36-letniej mieszkanki powiatu skierniewickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że przyjmuje leki, po których może mieć w organizmie "śladowe"’ ilości alkoholu. Ponadto kierująca fiatem nie posiada prawa jazdy, które straciła 8 lat temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości" - opisuje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

36-latka wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem po pijanemu grozi jej kara do 2 lat więzienia. Za kierowanie bez uprawnień grozi grzywna do 30 000 złotych.

Policja przypomina również, że spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. "Nawet niewielka dawka alkoholu spożyta w trakcie ciąży, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie" - przestrzegają służby i jak zapewniają, o tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Jechał pijany bez powietrza w kole