Po ulewie strażacy mieli ręce pełne roboty! Oto skutki burz w regionie łódzkim

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Po ulewie strażacy mieli ręce pełne roboty! Oto skutki burz w regionie łódzkim [FOTO]

2022-06-10 11:14

Ponad 200 razy interweniowali w czwartek (9 czerwca) strażacy w regionie łódzkim w związku z potężną ulewą. Żywioł najbardziej dał się we znaki mieszkańcom powiatu pajęczańskiego, radomszczańskiego, piotrkowskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego. Oto skutki burz w woj. łódzkim (9.06.2022).

Jak poinformował Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, w całym województwie łódzkim strażacy interweniowali ponad 210 razy. - W tych dwustu zdarzeniach, ponad sto to wypompowywanie wody z zalanych piwnic i podwórek, ponad 40 to usuwanie połamanych konarów i drzew. Strażacy zabezpieczali również uszkodzone dachy w budynkach, na szczęście nie było rannych - podaje.

ZOBACZ TEŻ: Psy szarpały jej ciało, ledwo uszła z życiem. Trwa zbiórka na leczenie 18-letniej Weroniki spod Łasku

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiecie pajęczańskim, gdzie interweniowali 36 razy, w radomszczańskim - 34, w piotrkowskim - 25, w wieluńskim - 24, wieruszowskim - 23.

Kajakarz z Wielunia hitem internetu!

Po potężnej ulewie, która w czwartek (9 czerwca) nawiedziła nasz region, zalanych było wiele ulic. Po sieci krąży filmik z Wielunia, na którym jeden z mieszkańców pływa po ulicy... kajakiem.

ZOBACZ: Pływał kajakiem po ulicy. Skutki wielkiej ulewy i burzy w Wieluniu. Film jest hitem! [WIDEO]

Jak poinformowali strażacy z OSP KSRG Przygłów, na terenie gminy Sulejów doszło do poważnego pożaru. Spłonął budynek gospodarczy w miejscowości Łazy Dąbrowa, który stanął w ogniu po uderzeniu pioruna.

Oto skutki burz w regionie łódzkim. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia:

Sonda
Boisz się burzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany