Pogodowy alarm dla Łodzi i regionu. We wtorek może zrobić się niebezpiecznie!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Pogodowy alarm dla Łodzi i regionu. We wtorek może zrobić się niebezpiecznie!

2022-06-07 8:04

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydało IMGW dla województwa łódzkiego. Żółty alert w związku z nadchodzącymi burzami obowiązuje już od godziny 13:00. Szczegóły w materiale.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Łodzi i regionu ostrzeżenie I stopnia. Żółty alert dotyczy burz z gradem, które prognozowane są już od godziny 13:00. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do godziny 23:00. W tym czasie prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Żółty alert obowiązuje w całym województwie łódzkim. Wichury mają przejść przez większy obszar Polski.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policyjny pościg za nastolatkami! 15-latek gnał kradzionym autem na złamanie karku

Krzysztof Pachucki, uczestnik „Rolnik szuka żony”, nie żyje

Co oznacza żółty alert?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. W związku z zagrożeniem mogą się pojawiać utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwe jest ich odwołanie. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

ZOBACZ TEŻ: Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Sonda
Boisz się burzy?