Ponad 20 mandatów W CIĄGU KILKU GODZIN na jednym z łódzkich skrzyżowań!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. expresselblag

Ponad 20 mandatów W CIĄGU KILKU GODZIN na jednym z łódzkich skrzyżowań! REKORDZISTA dostał aż TRZY!

2020-09-30 14:50

Jedno skrzyżowanie i ponad 20 mandatów. To efekt akcji "Niechronieni" łódzkiej drogówki. Policjanci, w miniony wtorek (29 września), w Centrum Sterowania Ruchem obserwowali na kamerach ruch u zbiegu al. Palki i ul. Wojska Polskiego. O przypadkach popełnienia wykroczeń informowani byli na bieżąco funkcjonariusze z patrolu, którzy znajdowali się w okolicy skrzyżowania.

- Tylko w tym miejscu w ciągu kilku godzin funkcjonariusze zaobserwowali 25 wykroczeń, w tym 16 kierowców, którzy naruszyli obowiązek zatrzymania się w cyklu czerwonego sygnału świetlnego. Za ujawnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych - informuje asp. szt. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDŹ: Wpadł przez śmieci wokół auta. W środku znaleziono... PTASZNIKA, niebezpieczne przedmioty i DOKUMENTY!

Jeden z kierowców wyróżnił się szczególnie. Około godziny 10:20 funkcjonariusz obserwujący na monitorze skrzyżowanie, zauważył jak kierujący bmw przejeżdża w cyklu czerwonego światła. Informacja o popełnionym wykroczeniu natychmiast trafiła do patrolu, który pełnił służbę na ul. Wojska Polskiego.

- Mundurowi podali kierowcy sygnał do zatrzymania, lecz ten się nie zatrzymał. Po chwili policjanci dogonili auto. 26-letni kierujący tłumaczył policjantom, że nie zauważył podawanego sygnału do zatrzymania, równocześnie nie kwestionował faktu, że na skrzyżowanie wjechał przy czerwonym świetle. Po sprawdzeniu, okazało się również, że 26-latek nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia otrzymał trzy mandaty karne na łączną kwotę 900 złotych.

Poszukiwania zaginionej Joanny trwają. W akcji śmigłowiec, drony i psy tropiące
Nasi Partnerzy polecają