Remonty na łódzkiej Retkini. Kiedy pojedziemy Maratońską i Popiełuszki?

i

Autor: UMŁ

Remonty w Łodzi

Remonty na łódzkiej Retkini. Kiedy pojedziemy Maratońską i Popiełuszki?

2022-10-14 8:45

Remonty ulic Maratońskiej i Popiełuszki na łódzkiej Retkini dobiegają końca. Kiedy na swoje trasy wrócą autobusy MPK Łódź?

Jak podaje łódzki magistrat, kończą się prace na dwóch ważnych retkińskich ulicach. Na Maratońskiej drogowcy wymienili nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku od skrzyżowania z al. Waltera-Janke do ul. Popiełuszki, czyli na całej długości ulicy przylegającej do Retkini. "Inwestycja była realizowana w dwóch etapach, połówkowo, aby zachować jednokierunkowy ruch. W tej chwili trwają prace wykończeniowe, m.in. malowanie pasów" - podaje Urząd Miasta Łodzi.

Na 20 października planowane jest całkowite oddanie ulicy do użytku z przywróceniem ruchu dwukierunkowego i pełnym otwarciem ronda przy ul. Popiełuszki. Na trasy częściowo wrócą autobusy MPK Łódź - linie 55 i 69. Poza wymianą nawierzchni remont objął także przebudowę peronów przystankowych MPK Łódź oraz wymalowanie pasów rowerowych.

Do ul. Retkińskiej z nowym asfaltem dołączy niebawem ul. Popiełuszki. Zmora kierowców doczekała się remontu na całej swojej długości, od ul. Kusocińskiego do ul. Maratońskiej.

Duże zmiany i utrudnienia dla kierowców i pasażerów w centrum Łodzi

Przypomnijmy, od najbliższego weekendu (15 października) kierowców i pasażerów MPK Łódź czekają duże zmiany i utrudnienia w związku z kolejnym etapem remontu na Śmigłego-Rydza. Drogowcy przystąpią do przebudowy kolejnego odcinka arterii - od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego. Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdziecie: Armagedon na łódzkich drogach. Te zmiany przysporzą kierowcom i pasażerom kolejnych problemów! [INFO]

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nastolatkowie znęcają się nad jeżem na Skwerze Szarych Szeregów w Pabianicach
Nasi Partnerzy polecają