Rodziny biją się o Marcinka. Sukces łódzkiego szpitala

i

Autor: Dariusz Kucharski Rodziny "biją się" o Marcinka. Sukces łódzkiego szpitala

Rodziny "biją się" o Marcinka. Maluszek znajdzie nowy dom?

2021-10-25 13:52

Po tym, jak Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wraz z mediami nagłośnili sprawę Marcinka, który od ośmiu miesięcy mieszka w szpitalu, wiele rodzin z całej Polski zgłosiło chęć stworzenia mu domu.

Jak pisaliśmy, Marcinek mieszka w szpitalu już 8 miesięcy. Chłopiec został sam zaraz po porodzie, jego mama zrzekła się praw do niego. Maluch przyszedł na świat z niedrożnymi jelitami. Z tego powodu trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Chłopiec ma za sobą cztery operacje, a na domiar wszystkiego, bardzo ciężko przeszedł posocznicę z zapaleniem opon mózgowych i niewydolnością wielonarządową. Marcinek jest w coraz lepszej kondycji i wkrótce będzie mógł zostać wypisany ze szpitala, dlatego szpital postanowił nagłośnić jego historię, w celu znalezienia mu domu. Do akcji przyłączyliśmy się również my i każdy z Was, kto udostępnił informację o poszukiwaniach rodziny dla chłopca.

Przeczytaj: Nie wiedziała, że jest w ciąży. Mama nie chciała Marcinka, więc zamieszkał w szpitalu

Mama nie chciała Marcinka

Rodziny "biją się" o Marcinka. Sukces łódzkiego szpitala

Jak się okazuje, po Marcinka szybko zaczęły zgłaszać się rodziny. Kandydaci są z całej Polski.

- W tej sytuacji jesteśmy pewni, że Marcinek będzie miał dom - mówi Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim.

Najbardziej pożądana jest zawodowa specjalistyczna rodzina zastępcza, dlatego wybór domu dla chłopca może jeszcze potrwać. Rodzina, do której oddany zostanie malec, co miesiąc będzie otrzymywać na jego opiekę około 4 tys. zł. Gdyby nie udało się znaleźć dla niego domu, Marcinek trafiłby do domu dziecka.