Rozbój w łódzkim Domu Pomocy Społecznej! Sprawcami... podopieczni na wózkach inwalidzkich

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SGENET /zdjęcie ilustracyjne

Rozbój w łódzkim Domu Pomocy Społecznej! Aresztowani... podopieczni na wózkach inwalidzkich

2022-07-06 18:00

Nawet do 12 lat więzienia grozi podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Łodzi, którzy podejrzani są o rozbój, do którego doszło na terenie placówki. Zatrzymani 43- i 45-latek, na wniosek prokuratury zostali aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Pracownik Domu Pomocy Społecznej w Łodzi powiadomił służby o rozboju, do którego doszło na terenie placówki. "Z relacji zawiadamiającej wynikało, że dwóch podopiecznych zaatakowało, a następnie okradło znajdującego się nieopodal ich pokoju innego mieszkańca placówki. Sprawcy, którzy poruszali się na wózkach inwalidzkich przyjechali do 85-letniego mężczyzny i zażądali pieniędzy. Słysząc odmowę ze strony pokrzywdzonego, zaatakowali go. Jeden ze sprawców użył siły przytrzymując mu ręce, a drugi zabrał portfel, w którym znajdowało się 700 złotych. Podejrzanym nie przeszkadzał fakt, że wszyscy byli znającymi się podopiecznymi DPS. Całe zajście widział współlokator pokrzywdzonego" - podaje mł.asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Żyje w domu-cmentarzu: "Jestem chodzącym trupem". Dostrzegł go youtuber [WIDEO]

Zachowywał się jak szaleniec, a na jego ciele pojawiały się ropiejące rany. Historia z Koprem

Wkrótce po przyjeździe policji, jeden z podejrzanych został zatrzymany. Drugi zdążył opuścić teren placówki, lecz nie uniknął odpowiedzialności. "Mundurowi po jego powrocie poinformowali go o zatrzymaniu w związku z dokonanym rozbojem. Podejrzani zdążyli wydać pieniądze na alkohol i spożyć go przed przyjazdem mundurowych. Policjanci podczas prowadzonych czynności odzyskali pieniądze w kwocie 330 złotych" - dodaje policjantka.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Skatowana suczka konała w śmieciach. "Musimy dotrzeć do jej oprawcy!" Kto rozpoznaje? [ZDJĘCIA]

45 i 43-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE