Amerykanie pomogą schwytać zabójce nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Jest ogromna nagroda!

i

Autor: Policja Łódzka; SHUTTERSTOCK Policja w Łodzi opublikowała prawdopodobny wygląd mężczyzny, który zabił 57-letnią nauczycielkę w Parku na Zdrowiu w Łodzi

Tak wygląda zabójca nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Ogromna nagroda za ujęcie mordercy

2022-07-01 23:20

Policja w Łodzi opublikowała prawdopodobny wygląd mężczyzny, który zabił 57-letnią nauczycielkę w Parku na Zdrowiu w Łodzi. Do zbrodni doszło w grudniu 2020 r., a sprawca do tej pory pozostaje na wolności. Stworzenie jego domniemanego wizerunku było możliwe dzięki nowoczesnym technikom wykorzystania badań genetycznych, używanym przez jedną z amerykańskich firm.

Amerykanie pomogą schwytać zabójcę nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Jest ogromna nagroda!

Czy uda się znaleźć znaleźć zabójcę nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Tamtejsza policja opublikowała w piątek, 1 lipca, prawdopodobny wizerunek sprawcy zbrodni, co było możliwe dzięki zaawansowanym badaniom genetycznym, jakie wykonuje amerykańska firma Parabon. Do zabójstwa doszło w piątek, 4 grudnia, 2020 r., gdy 57-letnia Małgorzata W. wyszła do parku na spacer z psem. Jej przykryte liśćmi ciało znaleziono w nocy z piątku na sobotę, 5 grudnia, a śledczy poinformowali, że to była zbrodnia na tle seksualnym. Od tamtego czasu w tej sprawie przesłuchano blisko 1500 osób i przeprowadzano setki badań, aż mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nawiązali kontakt z amerykańskimi specjalistami. Dzięki ich pomocy udało się stworzyć prawdopodobny wygląd mężczyzny w oparciu o metodę Parabon Snapshot DNA Phenotyping. Policja w Łodzi wyjaśnia, na czym ona polega.

Dalsza część tekstu pod galerią z pogrzebu zamordowanej nauczycielki z Łodzi.

- Wizerunek mężczyzny, który prezentujemy, został stworzony przez Laboratorium Parabon Nanolabs z USA przy wykorzystaniu zaawansowanych badań genetycznych. Metoda ta, wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, użyta została w Polsce po raz pierwszy. Pozwala ona na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia nieznanej osoby, na podstawie jej DNA. Na podstawie tych cech powstał obraz kompozytowy ilustrujący przewidywany wygląd sprawcy zabójstwa - informują mundurowi z Łodzi.

Czytaj też: Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn [FILM, FOTO]

Jak dodają, "kompozyty/wizerunki Snapshot są naukowym przybliżeniem wyglądu opartym na DNA i nie muszą być jego wiernym odwzorowaniem. Czynniki środowiskowe, takie jak palenie, picie alkoholu, dieta, a także inne czynniki, takie jak zarost, fryzura, blizny, nie mogą być przewidywane na podstawie DNA, dlatego mogą powodować dalsze różnice między przewidywanym a rzeczywistym wyglądem. Kompozyty stanowią ilustrację/przewidywanie cech człowieka, nie są fotografią". Policja wyjaśnia ponadto, że prawdopodobny wiek zabójcy nauczycielki w Parku na Zdrowie w Łodzi, ale w chwili popełnienia czynu. to przedział 30-33 lata +/- 5 lat ( na podstawie badań LK KWP w Łodzi/. Mężczyzna ma prawdopodobnie jasną skórę z niewielką liczbą piegów, orzechowe/brązowe oczy, brązowe włosy i pochodzi z Europy Południowo-Wschodniej.

- Metoda Parabon Snapshot DNA Phenotyping jest wykorzystywana z powodzeniem w postępowaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych z wynikiem pozytywnych identyfikacji 184 osób. Część dotyczyła nierozwiązanych spraw nawet sprzed 25 lat - dodaje policja w Łodzi, ale to nie wszystko, bo za wskazanie sprawcy zabójstwa lub informację pozwalającą na jego identyfikację wyznaczono również nagrodę w wysokości 70 tys. zł.

Dalsza część tekstu pod wideo dotyczącego zabójstwa nauczycielki w Łodzi.

Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Policja szuka świadków

- Jeśli ktoś ma informacje identyfikujące tego mężczyznę prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112 tel. 47 841 45 05 lub kom. 798 030 848 - czytamy na stronie internetowej policji w Łodzi.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE