Amerykanie pomogą schwytać zabójce nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Jest ogromna nagroda!

i

Autor: Policja Łódzka; SHUTTERSTOCK Policja w Łodzi opublikowała prawdopodobny wygląd mężczyzny, który zabił 57-letnią nauczycielkę w Parku na Zdrowiu w Łodzi

Tak wygląda zabójca nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Ogromna nagroda za ujęcie mordercy

2022-07-01 23:20

Policja w Łodzi opublikowała prawdopodobny wygląd mężczyzny, który zabił 57-letnią nauczycielkę w Parku na Zdrowiu w Łodzi. Do zbrodni doszło w grudniu 2020 r., a sprawca do tej pory pozostaje na wolności. Stworzenie jego domniemanego wizerunku było możliwe dzięki nowoczesnym technikom wykorzystania badań genetycznych, używanym przez jedną z amerykańskich firm.

Amerykanie pomogą schwytać zabójcę nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Jest ogromna nagroda!

Czy uda się znaleźć znaleźć zabójcę nauczycielki z Parku na Zdrowiu w Łodzi? Tamtejsza policja opublikowała w piątek, 1 lipca, prawdopodobny wizerunek sprawcy zbrodni, co było możliwe dzięki zaawansowanym badaniom genetycznym, jakie wykonuje amerykańska firma Parabon. Do zabójstwa doszło w piątek, 4 grudnia, 2020 r., gdy 57-letnia Małgorzata W. wyszła do parku na spacer z psem. Jej przykryte liśćmi ciało znaleziono w nocy z piątku na sobotę, 5 grudnia, a śledczy poinformowali, że to była zbrodnia na tle seksualnym. Od tamtego czasu w tej sprawie przesłuchano blisko 1500 osób i przeprowadzano setki badań, aż mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nawiązali kontakt z amerykańskimi specjalistami. Dzięki ich pomocy udało się stworzyć prawdopodobny wygląd mężczyzny w oparciu o metodę Parabon Snapshot DNA Phenotyping. Policja w Łodzi wyjaśnia, na czym ona polega.

Dalsza część tekstu pod galerią z pogrzebu zamordowanej nauczycielki z Łodzi.

- Wizerunek mężczyzny, który prezentujemy, został stworzony przez Laboratorium Parabon Nanolabs z USA przy wykorzystaniu zaawansowanych badań genetycznych. Metoda ta, wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, użyta została w Polsce po raz pierwszy. Pozwala ona na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia nieznanej osoby, na podstawie jej DNA. Na podstawie tych cech powstał obraz kompozytowy ilustrujący przewidywany wygląd sprawcy zabójstwa - informują mundurowi z Łodzi.

Czytaj też: Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn [FILM, FOTO]

Jak dodają, "kompozyty/wizerunki Snapshot są naukowym przybliżeniem wyglądu opartym na DNA i nie muszą być jego wiernym odwzorowaniem. Czynniki środowiskowe, takie jak palenie, picie alkoholu, dieta, a także inne czynniki, takie jak zarost, fryzura, blizny, nie mogą być przewidywane na podstawie DNA, dlatego mogą powodować dalsze różnice między przewidywanym a rzeczywistym wyglądem. Kompozyty stanowią ilustrację/przewidywanie cech człowieka, nie są fotografią". Policja wyjaśnia ponadto, że prawdopodobny wiek zabójcy nauczycielki w Parku na Zdrowie w Łodzi, ale w chwili popełnienia czynu. to przedział 30-33 lata +/- 5 lat ( na podstawie badań LK KWP w Łodzi/. Mężczyzna ma prawdopodobnie jasną skórę z niewielką liczbą piegów, orzechowe/brązowe oczy, brązowe włosy i pochodzi z Europy Południowo-Wschodniej.

- Metoda Parabon Snapshot DNA Phenotyping jest wykorzystywana z powodzeniem w postępowaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych z wynikiem pozytywnych identyfikacji 184 osób. Część dotyczyła nierozwiązanych spraw nawet sprzed 25 lat - dodaje policja w Łodzi, ale to nie wszystko, bo za wskazanie sprawcy zabójstwa lub informację pozwalającą na jego identyfikację wyznaczono również nagrodę w wysokości 70 tys. zł.

Dalsza część tekstu pod wideo dotyczącego zabójstwa nauczycielki w Łodzi.

Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Policja szuka świadków

- Jeśli ktoś ma informacje identyfikujące tego mężczyznę prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112 tel. 47 841 45 05 lub kom. 798 030 848 - czytamy na stronie internetowej policji w Łodzi.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Nasi Partnerzy polecają