Skradziona przyczepa wróciła do strażaków z OSP Łódź Mikołajew! Złodziejowi grozi do 5 lat ZA KRATKAMI!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Skradziona przyczepa wróciła do strażaków z OSP Łódź Mikołajew! Złodziejowi grozi do 5 lat ZA KRATKAMI!

2020-10-29 15:50

Przyczepa na co dzień wykorzystywana podczas akcji ratunkowych i profilaktyczno-edukacyjnych została skradziona strażakom z OSP Łódź Mikołajew w nocy z 18 na 19 października. Kryminalnym udało się namierzyć złodzieja. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Sprawą skradzionej strażakom ponad tydzień temu przyczepy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Kryminalni sprawdzali szereg poszlak, typowali sprawców. Jeden z tropów prowadził do podłódzkiej miejscowości, gdzie na terenie opuszczonej posesji policjanci odnaleźli ukryte dwie przyczepy. Obie pochodziły z kradzieży. Jedna z nich okazała się własnością strażaków z OSP Łódź Mikołajew, natomiast druga została skradziona na początku października z terenu Aleksandrowa Łódzkiego.

O tej kradzieży pisaliśmy TUTAJ: Strażacy z OSP Łódź Mikołajew PASKUDNIE OKRADZENI! Bezczelnych złodziei nagrał monitoring!

Wartość odzyskanego mienia to około 40 tysięcy złotych. - Równolegle policjanci nie ustawali w poszukiwaniach sprawców kradzieży. Dzięki dużemu zaangażowaniu mundurowych i dobremu rozpoznaniu środowisk przestępczych, 26-latek odpowiedzialny za ten czyn szybko został wytypowany i namierzony. W przeszłości był już notowany za konflikty z prawem - informuje policja.

ZOBACZ TEŻ: BEZCZELNY ZŁODZIEJ najpierw ukradł zestaw ogrodowy, a później CHCIAŁ ODKUPIĆ donice do kompletu!

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawa, zdaniem śledczych, jest rozwojowa.

Pożar w Olsztynku
Nasi Partnerzy polecają