STRAJK KOBIET w Łodzi: protesty-blokady TRWAJĄ! Tak było wczoraj, a jak będzie dziś?

2020-11-03 8:40
STRAJK KOBIET w Łodzi: protesty-blokady TRWAJĄ! Tak było wczoraj, a jak będzie dziś?
Autor: Kinga Baryga /zdjęcie ilustracyjne

Strajk Kobiet wpisał się już w krajobraz łódzkich ulic. Protesty w obronie praw kobiet trwają nieustanne od kilkunastu dni. W poniedziałek (2.11) łodzianie blokowali ulice. Dziś (3.11) będzie powtórka.

"Trzeba było nas nie wkur***ć!" w ustach tłumu brzmi jak hymn. Łodzianie nie odpuszczają. W poniedziałek (2 listopada) kolejny protest przeszedł ulicami miasta, blokując ruch samochodowy w centrum. Podobnie ma być również dziś (3.11). Protestujący spotykają się o godz. 17:00 przed siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143.

ZOBACZ TEŻ: STRAJK KOBIET w Łodzi. Te ZDJĘCIA z protestów PRZEJDĄ DO HISTORII! Niezwykłe kadry! [GALERIA]

Przypomnijmy, Strajk Kobiet trwa w Polsce od 22 października 2020 r., kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją. Pierwsze demonstracje pojawiły się na ulicach jeszcze tego samego dnia, a później tłumy walczące o prawa kobiet wychodziły na ulice polskich miast każdego kolejnego. W Łodzi najliczniejszy protest odbył się 28 października. Wzięło w nim udział około 30 tysięcy mieszkańców.

Skopała kwiaty ułożone w błyskawicę.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE