Paralizator

i

Autor: Flickr/Marcelo Freixo

Szok. Poraził paralizatorem dwoje dzieci z Pabianic

2021-08-18 10:39

To mogło skończyć się tragicznie. 10-letnia dziewczynka i o 2 lata starszy chłopiec zostali we wtorek, 17.08, rażeni paralizatorem w centrum Pabianic. Niebezpieczne urządzenie trzymał w ręku... ich rówieśnik – 12-letni chłopak.

Do zdarzenia doszło wieczorem na terenie byłej fabryki mebli między ul. Narutowicza i Kościuszki. O groźnej sytuacji zostali powiadomieni strażnicy miejscy. Jak informują na swoim profilu w mediach społecznościowych, przybyły na miejsce patrol ujął chłopca w wieku 12 lat, który paralizatorem wmontowanym w latarkę o mocy 5000W poraził dwójkę swoich rówieśników: chłopca 12 lat i dziewczynkę 10 lat. Chłopiec został porażony w szyję a dziewczynka w ramię. Na miejsce pojawili się rodzice, którzy mieli z podopiecznymi udać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Małoletni sprawca został przewieziony na Komendę SM i odebrany przez matkę. Oświadczył on, że paralizator zabrał z komórki bez wiedzy rodziców. O całym zdarzeniu została poinformowana również Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach.

Zmarł rażony paralizatorem na komendzie