Katastrofa budowlana

W centrum Łodzi runęła frontowa ściana kamienicy. Psy przeszukały gruzowisko

2024-02-24 11:28

Rano w sobotę, 24 lutego runęła frontowa ściana pięciokondygnacyjnej kamienicy znajdującej się przy ul. Narutowicza w Łodzi. Na miejscu pracowała specjalna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami wyszkolonymi do przeszukiwania gruzowisk. Nikogo nie odnaleziono. Kamienica jest pustostanem, a dostęp do wnętrza budynku był zamurowany.

W centrum Łodzi runęła frontowa ściana kamienicy. Psy przeszukały gruzowisko

Rano w sobotę, 24 lutego zawaliła się frontowa ściana pięciokondygnacyjnej kamienicy znajdującej przy ul. Narutowicza w Łodzi. PAP podaje, że runęły trzy stropy budynku. Na miejsce zadysponowano strażaków, w tym specjalną grupę poszukiwawczo-ratunkową z psami ratowniczymi, które przeszukały gruzowisko. Na szczęście pod gruzami nikogo nie odnaleziono. Kamienica jest pustostanem, a dostęp do jej wnętrza był zamurowany. Na czas akcji poszukiwawczo-ratowniczej jedna jezdnia ul. Narutowicza była zamknięta.

- Po dokonaniu przeszukania przez psy gruzowiskowe z SGPR "Jastrzębie Zdrój" oraz OSP Nowe Złotno nie stwierdzono osób pod gruzami - poinformował "Super Express" bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Dalsza część artykułu znajduje się poniżej.

Sonda
Wiesz jak udzielić pierwszej pomocy?

Kamienica będzie wyburzona?

Na miejscu katastrofy budowlanej pracują też inspektorzy budownictwa, którzy badają stan techniczny kamienicy, której ściana uległa zawaleniu. Nadzór budowlany może podjąć decyzję o jej całkowitym wyburzeniu. 

- Specjalna grupa poszukiwawcza monitoruje stabilność stojącej części kamienicy. Powiatowy inspektorat budownictwa będzie decydował o jej wyburzeniu - powiedział PAP kpt. Łukasz Górczyński, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

Kierowca autobusu zobaczył niewidomą przy przejściu dla pieszych. Jego reakcja poruszyła wszystkich