W Łódzkiem żywioł przewraca TIR-y! Straszne skutki nocnej wichury

i

Autor: Policja województwa łódzkiego

Trąba powietrzna w gminie Błaszki! W Łódzkiem żywioł przewracał TIR-y. Straszne skutki nocnej wichury [FOTO]

2022-02-17 10:19

Wichura, która dzisiejszej nocy (16/17 lutego) przeszła przez województwo łódzkie, spowodowała wiele strat. Mamy informację, że przez gminę Błaszki przeszła trąba powietrzna. Od rana spływają informacje o szkodach. Niebezpiecznie było na drogach, gdzie doszło do przewróceń TIR-ów. Zdjęcia znajdziecie w materiale. A to jeszcze nie koniec, silny wiatr ma powrócić.

Wichura w Łodzi i województwie, 17.02.2022 r. AKTUALIZACJA, godz. 9:00

Jak informuje Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, sytuacja w województwie łódzkim cały czas bardzo dynamiczna. "Cały czas wpływają nowe zgłoszenia. Do godziny 8:30 otrzymaliśmy ich 830. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie powiatu łowickiego, kutnowskiego oraz sieradzkiego. W gminie Błaszki - na szczęście nie przez same Błaszki, ale miejscowości pobliskie, przeszła trąba powietrzna. Tam zniszczenia są w pasie około stu metrów szerokości" - mówi.

W powiecie łęczyckim i kutnowskim ilość zgłoszeń przekroczyła 300, co jak podsumowuje strażak, jest dowodem na to, że te rejony bardzo ucierpiały. Na szczęście nie ma rannych. NIŻEJ W MATERIALE ZNAJDZIECIE GALERIĘ ZDJĘĆ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódzkie dramatycznie się wyludnia! Dane są gorsze niż zakładano

Pozbądź się kopciucha! Poradnik antysmogowy Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Skutki wichury w województwie łódzkim, 17 lutego 2022

Zerwane dachy, powalone drzewa, ale także przewrócone TIR-y - od rana pojawiają się informacje o szkodach, które spowodował silny wiatr. Wichura pojawiła się w województwie łódzkim wraz z frontem Dudley. Wiatr wiał z siłą ponad 100 km/h. Strażacy mają ręce pełne roboty. Jak poinformował po godzinie 7:00 w Radio Eska Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, w regionie jest 600 zgłoszeń, których wciąż przybywa.

W województwie łódzkim najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach kutnowskim, sieradzkim, zgierskim i pabianickim. W tym ostatnim wiatr zerwał dwa dachy.

KONIECZNIE ZOBACZ: Orkan Dudley szaleje. Oto relacja z wichury z całej Polski!

W Łodzi wichura uszkodziła sieć trakcyjną. Tramwaje i autobusy stoją bądź mają opóźnienia. W niektórych miejscach drzewa tarasują przejazd. Utrudnienia w ruchu są na ulicy Strykowskiej, Piotrkowskiej, Olechowskiej, Zgierskiej czy Aleksandrowskiej. Z powodu drzew tarasujących ulice, objazdem skierowane zostały autobusy linii: 57, 70, 81, 72A, 85 i 60.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Ruszyły remonty, a wraz z nimi utrudnienia! [MAPY]

Przewrócone przez wiatr TIR-y na S8!

Niebezpiecznie jest na drogach. Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, na S8 w powiecie piotrkowskim wiatr przewrócił dwa TIR-y. "Oba zdarzenia miały miejsce po godzinie 6.00. Jeden jechał w kierunku Katowic, zarzuciło go na lewą stronę, przebił się przez barierki i położył na pasie w kierunku Łodzi. Drugi jechał w kierunku na Łódź, także przewróciło go do rowu" - podaje policja.

Utrudnienia również:

  • na 14 kilometrze DK43 w miejscowości Kałuże między Wieluniem a Częstochową
  • na 272 kilometrze autostrady A1 na węźle Piątek - zablokowany jest jeden pas ruchu.
  • na 337 kilometrze trasy S-8 między węzłami Polichno i Wolbórz
  • na 339 kilometrze DK1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski - zablokowany jeden pas ruchu. Ruch odbywa się prawym pasem.

Strażacy wciąż otrzymują nowe zgłoszenia. W tej chwili wiatr jest już słabszy, ale po godzinie 10:00 znów może przybrać na sile. Taka sytuacja ma się utrzymać do wieczora.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany