Dziś nic słodszego nie zobaczycie!

W Orientarium w Łodzi urodziły się maleńkie wydry [ZDJĘCIA]

2022-08-03 12:14

Orientarium w Łodzi powiększyło się o maleńkie wydry. Rodzice Marlenka i Vincent nie odstępują ich na krok, dlatego pracownicy łódzkiego zoo starają się nie ingerować w życie stada. Po ponad miesiącu udało się im jednak zrobić pierwsze zdjęcia. Dziś nic słodszego nie zobaczycie!

Orientarium Łódź: narodziny wydr

Szczęśliwymi rodzicami dwóch samiczek są 5-letni Vincent i 2 lata młodsza Marlenka. Oboje przyjechali do Łodzi pod koniec 2020 r. z Holandii, jednak z różnych ogrodów zoologicznych. Po okresie radosnego zapoznawania się, zabaw z opiekunami i innych wydrzych rozrywek doczekały się pierwszego potomstwa.

ZOBACZ TEŻ: Jaki tybetańskie nowymi mieszkańcami zoo w Borysewie. Gości wita ciekawska Janeczka

Młode wydry w łódzkim Orientarium

Dwójka młodych urodziła się nocą 16 czerwca.

- O ile wcześniej wyderki zachowywały się względem opiekunów niezwykle ufnie i kontaktowo, wraz z nową rolą i rodzicielskimi obowiązkami, stały się zdystansowane, uważne i zdecydowanie broniące swojego gniazda. Oczywiście, szanujemy takie decyzje naszych podopiecznych i w czasie odchowu młodych ograniczamy ingerencje weterynaryjno-hodowlane do minimum. Pierwszy przegląd udało się wykonać, kiedy brzdące miały kilka tygodni. Wydrzątka zostały zważone, sprawdziliśmy ich płeć, podaliśmy zastrzyki z preparatów mineralno-witaminowych oraz lek przeciwpasożytniczy, co jest standardowym postępowaniem w przypadku wszystkich urodzonych w zoo maluchów - opowiada lekarz weterynarii w Orientarium Zoo Łódź, Anna Bunikowska.

CZYTAJ: W Łodzi stanęły ławki dla karmiących matek. "To ułatwienie, a nie obowiązek!"

Gdy wyderki trochę podrosną, założone zostaną im mikroczipy umożliwiające ich trwałą i jednoznaczną identyfikację.

Poniżej galeria z pierwszymi zdjęciami młodych wyderek:

Wydry orientalne żyją w naturze w grupach rodzinnych liczących do 12 osobników, w których starsze potomstwo pomaga w odchowywaniu najmłodszego rodzeństwa.

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź malajski - niegdyś uratowany przed nielegalnym handlem, teraz w łódzkim Orientarium

Struś Tadzio na rehabilitacji
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany