Sycylia

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Tama66

Wakacje w Palermo? Nowe loty z łódzkiego lotniska! Gdzie można polecieć na wakacje z Łodzi?

2021-06-21 8:08

Łódzkie lotnisko na wakacje uruchamia nowe kierunki. Dokąd można będzie już niebawem polecieć z Łodzi? Do Włoch! Na tych, którzy spragnieni są wypoczynku zagranicą czekają loty do Palermo i Trapani na Sycylii oraz do Forli koło Bolonii. Szczegóły w naszym materiale.

Włochy to idealny kraj na wakacje zarówno na odpoczynek, jak i zwiedzanie. Już od 2 lipca można będzie zrealizować wielkie włoskie wakacje i polecieć do Palermo oraz Trapani na Sycylii, a także do Forlii koło Bolonii w regionie Emilia-Romania. - Do Palermo można będzie polecieć w każdy piątek. Podróż będzie trwała ok. 4 godzin. Samolot będzie miał międzylądowanie w Forli. Tam wysiądą pasażerowie, którzy będą chcieli zwiedzać północno-środkowe Włochy. Turyści wybierający się na Sycylię polecą dalej i już wieczorem będą mogli zacząć wakacje w Palermo. To miasto atrakcyjne, ciekawe, autentyczne, miasto dla tych, którzy nie cierpią nudy. Łodzianom na pewno spodoba się tam wszechobecny street art, atrakcje historyczne, znakomita sycylijska kuchnia i piękne plaże zachodniej części wyspy. Korzystajcie państwo z naszej oferty” – zachęca Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Parada równości

Połączenia obsłuży linia lotnicza Lumiwings. Loty do Włoch będą we wtorki i piątki. Bilety kosztują od 60 euro. W cenie biletu jest bagaż podręczny do 8 kg i rejestrowany nawet do 32 kg (w zależności od taryfy). Na pokładzie będą też serwowane przekąski oraz napoje. Dzieci do 2 lat będą mogły polecieć za darmo, a od 2 do 11 lat z 50 proc. zniżką.

ZOBACZ TEŻ dokąd jeszcze można polecieć z Łodzi w wakacje?<<

Loty z Łodzi do Włoch

Loty do Forli

Samoloty do Forli koło Bolonii będą latać we wtorki i piątki od 2 lipca. Wyloty z Łodzi zaplanowano we wtorki na godz. o 16:05, a w piątki na godz. 15:05.

Samolot do Forli leci ok. dwóch godzin.

TRAPANI

We wtorki, po krótkim postoju w Forli, podczas którego wysiądą pasażerowie, którzy będą zwiedzać północne Włochy, samolot poleci dalej do Trapani na Sycylii. Powroty z Trapani zaplanowane są na piątki, dlatego będzie można sobie zorganizować wypad na Sycylię na 3 dni lub 10 dni.

PALERMO

Natomiast w piątki samolot lecący z Łodzi po 40 minutach postoju w Forli, poleci bezpośrednio do Palermo. Wrócić z Palermo do Łodzi możemy we wtorki. Przy zaplanowaniu pobytu na 3 lub 10 dni, polecimy i wrócimy z Łodzi do Palermo.

Wycieczka na tydzień na Sycylię

Jeżeli 3 dni to za mało, a 10 dni za dużo można zorganizować wyjazd na tydzień. Jeśli wylatując z Łodzi do Trapani we wtorek, chcielibyśmy wrócić w następny wtorek, musimy zmienić lotnisko na Sycylii i wsiąść do samolotu w Palermo. Tak samo w drugą stronę: jeżeli wylatujemy w piątek do Palermo, w kolejny piątek możemy wrócić wylatując w drogę powrotną z lotniska w Trapani

Samochodem z lotniska w Trapani do lotniska w Palermo można przejechać w ciągu godziny. Linia lotnicza Lumiwings pracuje nad zapewnieniem swoim pasażerom przejazdów zarówno z Trapani do Palermo jak i z Palermo do Trapani.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany