Weekend 16, 17, 18 i 19 czerwca w Łodzi. Co robić? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Weekend 16, 17, 18 i 19 czerwca w Łodzi. Co robić? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]

2022-06-15 10:52

W najbliższy czwartek (16 czerwca) Boże Ciało, a tym samym dla wielu z Was... długi weekend. Jeśli spędzacie go w mieście, podpowiadamy, co dzieje się w Łodzi 16, 17, 18 i 19 czerwca. W tym materiale znajdziecie najciekawsze imprezy i wydarzenia.

W tym roku Boże Ciało wypada w czwartek 16 czerwca, a zatem szykuje się długi weekend. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie tego czasu, to być może zainteresują Was nasze propozycje. Poniżej prezentujemy listę, z której dowiecie się, co dzieje się w Łodzi 16, 17, 18 i 19 czerwca 2022 r. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację w komentarzu pod artykułem.

ZOBACZ TEŻ: Jak są otwarte sklepy w Boże Ciało w Łodzi? Gdzie na zakupy 16.06.2022?

Za kulisami 20 sezonu "Przyjaciółek". Anka w kiepskim stanie po zawale serca

Festiwal Kolorów i zlot foodtrucków na Księżym Młynie

W sobotę (18 czerwca) Księży Młyn stanie się miejscem wypełnionym kolorami i zapachami jedzenia z różnych zakątków świata. A to wszystko za sprawą Festiwalu Kolorów i zlotu food trucków.

Święto Kolorów rozpocznie się na Księżym Młynie o godz. 15:00 i potrwa do 20:00. W trakcie zabawy uczestnicy kilka razy wyrzucą w powietrze kolorowe proszki tworzące wielobarwne chmury.

ZOBACZ TEŻ: W łódzkim Orientarium zamieszkały psy leśne. To jedyne takie zwierzęta w Polsce

Po szaleństwach i tańcach w kolorowym proszku Holi będzie można uzupełnić energię w strefie gastronomicznej. Food trucki z całej Polski będą karmić uczestników festiwalu rozmaitymi smakołykami. Burgery z szarpaną wieprzowiną, belgijskie frytki, krążki cebulowe i inne smażone przekąski, drożdżowe kołacze, kolorowe granity i wata cukrowa to tylko kilka z propozycji dostępnych w sobotnie popołudnie.

Biesiadzie z mobilnych restauracji towarzyszyć będą koncerty i rozmaite atrakcje dla najmłodszych. Szukający wytchnienia znajdą je w strefie chill out.

Impreza będzie się odbywać w godz. 11:00–20:00. Wstęp jest wolny.

Festiwal Teatralna Karuzela

Początek XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela organizowanego przez Teatr Pinokio to dwa ciekawe wydarzenia nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

W sobotę (18 czerwca) o godz. 10:00 i 12:00 odbędą się warsztaty z robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO.

Również o godz. 12:00 będzie można rodzinnie obejrzeć spektakl warszawskiego Teatru Guliwer pt. „Miasto świateł”. Sztuka, której adresatem są dzieci w wieku 10 lat lub starsze, opowiada o jednym miejskim dniu, w którym odbywają się tysiące przedstawień. Ich aktorami są nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, budynki, parki i ulice.

Natomiast w niedzielę (19 czerwca) o godz. 18:00 rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, pisarzem i tłumaczem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Poprowadzi je stand-uperka i performerka – Jej Perfekcyjność, założycielka i wieloletnia Prezeska organizacji Queer UW. Spotkanie odbędzie się w Pan tu nie stał (OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140).

CZYTAJ: Kino Tatry w Łodzi wznawia działalność! To najstarsze kino w Polsce

Bilety festiwalowe są dostępne online: ekobilet.pl lub w kasie Teatru Pinokio. Więcej informacji o festiwalu: teatrpinokio.pl

Miś Uszatek w Arlekinie

Teatr Arlekin (ul. Wólczańska 5) zaprasza na prapremierę spektaklu „Wielka zagadka Misia Uszatka”, która odbędzie się w piątek (17 czerwca) o godz. 17:00.

Najnowszy spektakl dla małych widzów oparty na podstawie tekstu sztuki Macieja Wojtyszki jest inspirowany postacią Misia Uszatka, stworzoną przez Czesława Janczarskiego (autor) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustrator).

Kto z nas nie pamięta Misia Uszatka? Większość dorosłych wspomina go z wielkim sentymentem. Teatr Arlekin postanowił przypomnieć tę wspaniałą postać z dawnych dobranocek także najmłodszym. Przygody Misia o klapniętym uszku staną się tym razem teatralną opowieścią o przyjaźni i pomaganiu.

Prapremierę zaplanowano na piątek (17 czerwca) na godz. 17:00, kolejny spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę (19 czerwca) o godz. 12:00.

SPRAWDŹ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Weekend z Almodóvarem

Kino Bodo (ul. Rewolucji 1905 r. 78/80) zaprasza na „Hiszpańskie wakacje z Pedro Almodóvarem”, czyli przegląd filmów hiszpańskiego reżysera, który jest uwielbiany przez polską publiczność.

W sobotę (18 czerwca) o godz. 17:40 można obejrzeć „Ból i blask”, a o godz. 19:40 „Matki równoległe” z Penélope Cruz, kolejny seans w niedzielę (19 czerwca) o godz. 18:00. Na niedzielny wieczór można zaplanować obejrzenie innego filmu Pedro Almodóvara „Ludzki głos” – jego projekcja rozpocznie się o godz. 20:10.

W kolejnych dniach, aż do 23 czerwca, Kino Bodo powróci do obsypanego nagrodami filmu „Matki równoległe” z 2021 roku, ale zaprezentuje też inny film hiszpańskiego twórcy – „Julietta”.

Bilety na pojedyncze seanse kosztują 18 i 20 zł.

Jazz w Ciągotach i Tęsknotach

W czwartek (16 czerwca) w Ciągotach i Tęsknotach (ul. Wojska Polskiego 144 A) wystąpią muzycy, którzy należą do czołówki najlepszych artystów europejskiej sceny jazzu improwizowanego.

ZOBACZ TEŻ: W Łodzi powstaje osiedle dla uchodźców. Do zbiórki dołożył się papież Franciszek

Ciągle w podróżach pomiędzy Warszawą, Kopenhagą i Nowym Jorkiem, ale tym razem zagoszczą w Łodzi: Tomasz Dąbrowski, grający na trąbce, Grzegorz Tarwid z minimoogiem i Jan Emil Młynarski na perkusji.

Muzycy po raz pierwszy wspólnie pojawili się na wydanej w tym roku płycie „Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings”, którą magazyn „Down Beat” ocenił w recenzji na 5 gwiazdek, czyli nadał status „Masterpiece”! Czwartkowy koncert będzie prezentacją materiału, który już niedługo znajdzie się na nowej płycie tego fantastycznego trio.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety kosztują 20 i 28 zł.

Zespół Tańca Ludowego “Harnam” zatańczy jubileuszowo

Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej świętuje swój jubileusz! Z tej okazji w sobotę (18 czerwca) w Teatrze Muzycznym (ul. Pomorska 47/51) odbędzie się uroczysty koncert.

W programie znajdą się niespodzianki, takie jak wspólny występ z ukraińskimi artystami, ale nie zabraknie też tańców narodowych i regionalnych. To już 75 lat, od kiedy łódzka publiczność, a wraz z nią cały świat, mogą podziwiać na scenie zespół „Harnam”. Od 1947 roku występy łodzian obejrzało około 8 milionów widzów na ponad 3,5 tys. koncertach. „Harnamowcy” wystąpili na estradach prawie 100 miast i miejscowości naszego kraju i odwiedzili 32 kraje w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie. Zespół jest laureatem wielu światowych i międzynarodowych konkursów tańca.

SPRAWDŹ: Ulica Piotrkowska niegdyś łączyła Łódź z Piotrkowem. Zobaczcie zdjęcia z dawnych lat! [GALERIA]

Bilety w cenie: 70, 80 i 100 zł są do nabycia w siedzibie zespołu przy ul. Piotrkowskiej 282 lub kasie Teatru Muzycznego. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00.

Sonda
Czy weźmiesz udział w procesji w Boże Ciało 2022?
Nasi Partnerzy polecają