41-latek z mandatami na ponad 6 tysięcy złotych i sprawą w sądzie! Doskonały przykład, czego nie robić za kółkiem

i

Autor: Policja /KWP Łódź

tak się nie robi za kółkiem

41-latek z mandatami na ponad 6 tysięcy złotych i sprawą w sądzie!

2022-10-14 13:42

Policjanci z rawskiej drogówki ukarali 41-latka mandatami na ponad 6 tysięcy złotych, a ponadto mężczyzna stanie przed sądem. Został zatrzymany po tym, jak uciekał przed funkcjonariuszami, którzy chcieli go skontrolować. Jak się okazało, na koncie miał szereg innych przewinień.

W czwartek 13 października, około godziny 10.00 policjanci ruchu drogowego, patrolując gminę Rawa w Wołuczy (woj. łódzkie), zauważyli jadące z naprzeciwka audi bez włączonych świateł mijania. "Dali sygnał kierowcy do zatrzymania, ale ten zwolnił, zjechał do pobocza, po czym przyśpieszył i zaczął się oddalać. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantkę, która już w tym roku go kontrolowała" - podaje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kierowca audi zatrzymał się. "Okazało się, że 41-letni mieszkaniec gminy Rawa nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ zaledwie 2 miesiące wcześniej zostało zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości właśnie przez policjantkę z tego patrolu. Badanie alkosensorem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, przewoził pasażera bez zapiętych pasów, samochód nie był dopuszczony do ruchu, a jego stan techniczny był fatalny" - wylicza policjantka.

Za wszystkie popełnione wykroczenia 41-latek otrzymał mandat na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat za kratkami, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie