Zmiana w taryfie MPK Łódź: Jakie bilety zdrożeją? Co z wydłużonym czasem przejazdu?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. quinntheislander

Zmiana w taryfie MPK Łódź: Jakie bilety zdrożeją? Co z wydłużonym czasem przejazdu?

2021-02-22 12:14

Łódzki magistrat poinformował o zmianach w taryfie MPK Łódź. Jak podaje, związane są one ze znacznym spadkiem obrotów łódzkiego przewoźnika w związku z epidemią koronawirusa. Zmiany mają zostać wprowadzone od 1 maja 2021. Jakie bilety zdrożeją? Co z wydłużonym czasem przejazdu? Szczegóły w materiale.

Jak podaje łódzki magistrat, "ze względu na sytuację pandemiczną znacznie spadły obroty łódzkiego MPK, a koszty utrzymania miejskiego przewoźnika rosną i w roku ubiegłym wyniosły ponad 560 mln zł, natomiast wpływy z tytułu opłat za przejazdy komunikacją miejską spadły o 70 mln zł. - Są dwie możliwe drogi poprawy tej sytuacji – albo trzeba podnieść ceny biletów i taryf MPK, albo generować wyższe wpływy z podatków do budżetu miasta. Proponujemy rozwiązanie na obu tych płaszczyznach. Wprowadzamy nowe taryfy opłat za bilety okresowe, ale dla tych którzy płacą podatki w Łodzi i zarejestrują Kartę Łodzianina cena pozostanie na poprzednim niższym poziomie. To może zachęcić osoby, które pracują w Łodzi, ale mieszkają w innym miejscu do przeniesienia rozliczeń PIT do naszego miasta – mówi Robert Kolczyński, dyr. departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

ZOBACZ TEŻ: Groźny wypadek na Retkini: siła uderzenia auta była tak duża, że tramwaj WYPADŁ Z SZYN! [ZDJĘCIA]

TOP 5 tekstów Bogusława Lindy

Nowe taryfy na migawki wejdą w życie od 1 maja 2021 r. Dla przykładu, najbardziej popularny imienny bilet miesięczny na wszystkie linie będzie kosztował: ulgowy – 58 zł (obecnie – 48 zł), a normalny – 116 zł (teraz 96 zł). Dla posiadaczy Karty Łodzianina, czyli łódzkich podatników ceny migawek pozostaną bez zmian, podobnie jak ulgi dla młodzieży uczącej się czy seniorów.

CZYTAJ: ŁÓDŹ: ZABLOKOWAŁ RUCH komunikacji miejskiej na blisko godzinę! "Przecież musiałem gdzieś zaparkować"

Nowe taryfy na migawki wejdą w życie od 1 maja 2021 r

i

Autor: UMŁ

Rejestracja Karty Łodzianina ma ruszyć od 1 marca 2021 r. Jak zapowiada miasto, jej posiadacze będą mogli skorzystać z wielu zniżek i rabatów, m.in. w teatrach, na lodowiskach, basenach miejskich, Aquaparku Fala, EC 1 oraz ZOO - rabaty najczęściej będą wynosić 20%.

Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna. Miasto planuje także rozesłanie karty do gospodarstw domowych w Łodzi i jej okolicach. Po odebraniu przesyłki z kartą trzeba będzie ją jedynie aktywować on-line lub w jednym ze wskazanych punktów, mi.in. w Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy ul. Piotrkowskiej 87, Piotrkowskiej 28, Punkcie Info w Manufakturze albo w wybranych – dziesięciu - placówkach Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

A co z czasowymi biletami?

Na ten moment nie ma mowy o podwyżkach cen biletów czasowych. Miasto zdecydowało się również na razie pozostawić opcję wydłużonego czasu przejazdu, zgodnie z czym na bilecie 20-minutowym można przemieszczać się komunikacją miejską do 40 minut, a na 40-minutowym - 60 minut.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany