Koszmar na cmentarzu w Pabianicach

Zniszczył teściowej nagrobek, bo rozstał się z jej córką. Pani Violetta zemściła się zza grobu

2023-02-06 13:35

Michał K. (37 l.) z Pabianic koło Łodzi winą za swój nieudany związek obarczał nieżyjącą już teściową. Gniew na nieboszczkę był tak duży, że mężczyzna dał upust emocjom niszcząc jej pomnik na cmentarzu. Nie przewidział tylko, że kobieta już zza grobu zemści się na swoim zięciu. Przewrócona płyta nagrobna z jej wizerunkiem przygniotła mu nogę i uwięziła na nekropolii.

Michał K. przez kilka lat kochał się z wzajemnością w córce Violetty S.. Niestety ten związek nie przetrwał próby czasu, a mężczyzna za jego rozpad obwiniał swoją teściową, która zmarła w 2021 roku przeżywszy zaledwie 51 lat. Choć od jej śmierci minęło już wiele miesięcy, on cały czas nosił do niej zadrę w sercu.

W miniony piątek po zmroku zakradł się na zamknięty już pabianicki cmentarz i zaczął demolować jej grób. Zrzucił stojące na nim kwiaty, potłukł znicze i wazon, przewrócił płytę z wygrawerowanymi danymi swojej teściowej. Violetta S. gdyby żyła z pewnością nie pozwoliłaby na takie barbarzyństwo. Po śmierci dała więc nauczkę swojemu zięciowi. Obalony nagrobny kamień przygniótł mu nogę, a on za żadne skarby nie mógł wydostać się z pułapki. Zdesperowany chwycił za telefon i zadzwonił pod numer alarmowy. Niedługo potem na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, policjanci i strażacy, którzy uwolnili Michała K..

- Początkowo mężczyzna twierdził, że był odwiedzić grób teściowej i gdy przechodził między grobami poślizgnął się, a wtedy płyta przygniotła mu nogę – opowiada Ilona Sidorko z pabianickiej policji. - Szybko okazało się, że ta historia była zmyślona. Już po raz drugi 37-latek uszkodził ten grób, kopiąc i niszcząc płyty. Tym razem jedna z płyt spadła na nogę mężczyzny. Wandal usłyszał już zarzut znieważania miejsca pochówku, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

Sonda
Czy każdy grób na cmentarzu powinien być ubezpieczany?
11 lat temu zginęła mała Madzia z Sosnowca. Tak wygląda jej grób

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają