Jak tybetański

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak tybetański

Nowi mieszkańcy Zoo Safari Borysew

ZOO Borysew: jaki tybetańskie nowymi mieszkańcami. Gości wita ciekawska Janeczka

2022-07-26 13:44

Jaki tybetańskie nowymi ulubieńcami odwiedzających Zoo Borysew. Małe stado składa się z Jana, Jadzi, Jagny i Janeczki. Spotkać je można obok wybiegu wielbłądów dwugarbnych i osłów Poitou.

Zoo Borysew kilka dni temu poinformowało o nowych mieszkańcach, których można już odwiedzać. To jaki tybetańskie. Małe stado składa się z czterech osobników: Jana, Jadzi, Jagny i Janeczki. Janek ma niespełna 2 lata, samiec urodził się w Polsce. Jadzia, jego równolatka przyszłą na świat w Niemczech. "Najmłodsi przedstawiciele stada to niespełna roczne „odsadki” Jagna i Janeczka, które przyszły na świat w Niemczech. Janeczka już jest ulubienicą odwiedzających – oswojona, ciekawska, chętnie wita się z gośćmi" - na swojej stronie internetowej przedstawia jaki tybetańskie Zoo Borysew.

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź malajski - niegdyś uratowany przed nielegalnym handlem, teraz w łódzkim Orientarium

Jaki tybetańskie w Zoo Borysew

Jaki tybetańskie to gatunki z rodziny wołowatych, rzędu parzystokopytnych. Dorastają do dwóch metrów, a pełną dorosłość osiągają po 6-8 latach. Dożywają nawet kilkudziesięciu. Zwierzęta te występują w Tybecie, Indiach i Chinach, gdzie żyją zarówno w stanie dzikim, jak i udomowionym.

W Zoo Borysew, jaki tybetańskie znajdziecie na wybiegu tuż obok wielbłądów dwugarbnych i osłów Poitou.

Zoo Safari Borysew - trochę historii

Zoo Borysew powstało w sierpniu 2008 roku. Początkowo Sawanna nad Nerem w województwie łódzkim zajmowała 15 ha powierzchni, którą zamieszkiwało jedynie 30 gatunków zwierząt dzikich. Od początku działalności ZOO gromadziło unikalne gatunki zwierząt afrykańskich.

SPRAWDŹ TEŻ: Kąpieliska w Łodzi i okolicy. Gdzie nad wodę w Łódzkiem?

W 2008 roku na świat przyszedł pierwszy w Polsce Osiołek Poitou. W 2009 roku, do kolekcji, dołączyły Białe Tygrysy Bengalskie.

Od momentu założenia Zoo Borysew starało się o uzyskanie statutu Ogrodu Zoologicznego. W marcu 2011 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przyznał nam status ogrodu zoologicznego i zezwolił na prowadzenie działalności pod nazwą „ZOO safari”. Do Borysewa trafił długo wyczekiwany lew biały.

ZOBACZ: Urodziny Łodzi 2022: koncerty, Parada Wolności, pikniki, atrakcje dla dzieci

Z każdym kolejnym rokiem Zoo Safari Borysew się rozwijało. Obecnie ogród zajmuje 25 hektarów, na których zgromadzono ponad 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z pięciu kontynentów.

W Polsce brakuje cukru. Sprawdziliśmy jak jest w Niemczech
Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają