15-latek z powiatu rawskiego stanie przed sądem. Jego starszemu koledze grozi nawet 10 lat za kratkami

i

Autor: Policja /KWP Łódź

15-latek z powiatu rawskiego stanie przed sądem. Jego starszemu koledze grozi nawet 10 lat za kratkami

2022-05-11 9:07

15-latek odpowie przed sądem do spraw nieletnich, a 24-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. To po tym, jak w miniony weekend postanowili wejść nieproszeni na prywatną imprezę, gdzie z damskiej torebki zabrali kilkaset złotych.

Do zdarzenia doszło 7 maja 2022 roku na terenie powiatu rawskiego. Na jedną z prywatnych imprez okolicznościowych weszło dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę bawiących się gości, z damskiej torebki zabrali ponad 700 złotych. Kiedy uczestnicy zabawy zauważyli "nieproszonych gości" natychmiast ogłosili alarm. 15-latka ujął przejeżdżający świadek, drugiego zatrzymali policjanci. - 24-latek początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, ale kiedy funkcjonariusze znaleźli schowane przy nim pieniądze, przyznał się do wszystkiego. Twierdził, że wypił zbyt dużą ilość alkoholu i dlatego nie panował nad sobą. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas zatrzymania, proponował mundurowym pieniądze w zamian za wypuszczenie na wolność - opisuje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkaniec Zduńskiej Woli wrzucił do zniczomatu blisko 500 starych monet! Grozi mu nawet 8 lat więzienia...

Zadźgali kobietę, bo nie chciała im dać pieniędzy

15-latek odpowie za swój czyn przed sądem do spraw nieletnich, a drugiemu mężczyźnie za kradzież i usiłowanie przekupienia policjanta grozi kara do 10 lat więzienia. 24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?