Mieszkaniec Zduńskiej Woli wrzucił do zniczomatu blisko 500 starych monet! Grozi mu nawet 8 lat więzienia...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. _Alicja_; policja /zdjęcie ilustracyjne

Mieszkaniec Zduńskiej Woli wrzucił do zniczomatu blisko 500 starych monet! Grozi mu nawet 8 lat więzienia...

2022-05-10 11:34

Kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia grozi zduńskowolaninowi, który odwiedzając grób zmarłych bliskich, zapalał im znicze pochodzące z oszustwa. Do automatu z wkładami do zniczy, wrzucał monety, które zostały wycofane z obiegu wiele lat temu. Usłyszał już zarzut. Proceder mógł trwać nawet kilka lat, a straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

W lutym 2022 roku, do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, zgłosił się właściciel firmy, która na zduńskowolskim cmentarzu posiada automat do zakupu wkładów do zniczy. Właściciel zawiadomił, że do automatu, nieznana osoba wrzuca monety, które przestały być prawnym środkiem płatniczym w 1994 roku. "Oszust wrzucał do zniczomatu wycofane monety o różnych nominałach. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, sprawca działał regularnie od stycznia 2019 roku. Wrzucił aż 490 monet, powodując straty na 3000 złotych" - podaje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkanka woj. łódzkiego uwierzyła w "amerykańskiego wojskowego", straciła majątek

Weterynarz zabił zdrowego psa bo się pomylił

Nieuczciwe zachowanie zarejestrowały kamery. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, wchodząc na teren cmentarza, podchodził do zniczomatu i wrzucał jedną ze wspomnianych monet. Automat wydawał wkład do znicza, a zduńskowolanin szedł z nim na rodzinny grób, by uczcić pamięć o najbliższych.

"Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili znaczne zapasy takich monet. Podczas przesłuchania, nie potrafił wytłumaczyć swojego nieuczciwego zachowania" - dodaje policjantka.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany