Brzeziny. Śmiertelnie ranił nożem sklepikarza. Jest wniosek o umorzenie śledztwa

i

Autor: Policja, archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Brzeziny. Śmiertelnie ranił nożem sklepikarza. Jest wniosek o umorzenie śledztwa

2022-02-02 8:42

Tą sprawą żyła cała Polska. W maju ubiegłego roku, na targu w Brzezinach, napastnik śmiertelnie ranił nożem goniącego go sklepikarza. Mężczyzna, podczas ucieczki zranił także policjanta i sam został postrzelony przez drugiego z funkcjonariuszy. Jak wynika z najnowszych informacji, mężczyzna został uznany za niepoczytalnego, a do sądu wpłynął wniosek o umorzenie śledztwa.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 5 maja 2021 roku na targowisku w Brzezinach. W pewnej chwili z marketu wybiegł mężczyzna, ścigał go ochroniarz. Na pomoc w jego schwytaniu ruszył 41-latek, właściciel pobliskiego sklepiku. Mężczyzna został przez napastnika ugodzony nożem w okolice serca. Mimo pomocy, której na miejscu udzielał m.in. zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, mężczyzna zmarł. Pan Rysio zostawił dwóch synków i żonę.

Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia

Na miejscu szybko pojawiła się policja. Funkcjonariusze spostrzegli napastnika na jednej z ulic. Podczas pościgu ten ranił nożem jednego z nich. Na szczęście rana okazała się niegroźna. Mężczyzna został postrzelony przez drugiego z policjantów i trafił do szpitala. Usłyszał zarzuty zabójstwa, czynnej napaści, spowodowania obrażeń ciała u policjanta i kradzieży rozbójniczej.

Jak podaje w rozmowie z TVN 24 prokurator, w toku śledztwa, biegli uznali, że 40-letni dziś napastnik jest niepoczytalny i w momencie dopuszczenia się zbrodni również nie był poczytalny. "W jednej opinii, pod którą podpisało się dwóch psychiatrów oraz psycholog stwierdzono, że podejrzany o zabójstwo mężczyzna nie może odpowiadać przed sądem z powodów niepoczytalności" - mówi Maciej Ołubek.

W związku z tym, do sądu trafił wniosek o umorzenie śledztwa i umieszczenie podejrzanego w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?