Dantejskie sceny w centrum Łodzi. Napastnik zaczepiał kobiety, po czym zranił nożem dwie osoby

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Dantejskie sceny w centrum Łodzi. Napastnik zaczepiał kobiety, po czym zaatakował nożem

2022-02-10 15:10

Jeden z mężczyzn został zraniony w twarz, drugi doznał poważnej rany uda. Do niebezpiecznej sytuacji doszło dwa dni temu w centrum Łodzi. Mężczyźnie, który zaatakował ludzi nożem grozi do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek (8 lutego 2022 roku) około godziny 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w centrum Łodzi zaatakował nożem przechodniów. Na miejscu, jak wynika z relacji poszkodowanych, okazało się, że zatrzymany 25-latek chwilę wcześniej, bez żadnego powodu, zaczął wyzywać dwie kobiety, które wracały z pobliskiego sklepu. Ponieważ mężczyzna szedł środkiem chodnika i nie chciał ich przepuścić, a po zwróceniu mu uwagi zaczął grozić jednej z nich, kobieta zadzwoniła po swojego partnera.

ZOBACZ TEŻ: Horror w "chińczyku" na łódzkich Bałutach. Klient baru postrzelił mężczyznę w twarz

Zwłoki narzeczonych z Przeworska odnalezione w Holandii

"Agresor widząc wezwanego na pomoc mężczyznę podjął ucieczkę, jednak gdy został dogoniony, wyjął nóż i zranił nim w twarz goniącego. Zdarzenie zauważył przypadkowy przechodzień i postanowił ruszyć z pomocą. W wyniku dalszej szarpaniny on również został zraniony, doznając rozległej rany uda" - opisuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia. Medycy opatrzyli jednego z przechodniów na miejscu, a drugi ze względu na rozleglejsze obrażenia przewieziony został do szpitala.

Zatrzymany agresor nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania. Jak się okazało, nie był trzeźwy. Po przewiezieniu do I komisariatu policji w Łodzi i wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych, oraz spowodowania średniego i lekkiego uszkodzenia ciała pokrzywdzonych.

Podejrzanemu, który był wcześniej notowany za inne i podobne przestępstwa grozić teraz może kara nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Sonda
Czy umiesz bronić się przed napaścią?
Nasi Partnerzy polecają