KORONAWIRUS W ŁODZI. Będą robić testy w namiocie. Zarobią sto milionów?

2020-04-03 17:49
Będą robić testy w namiocie
Autor: Czytelnik Będą robić testy w namiocie

Obok Hali Expo przy al. Politechniki w Łodzi w piątek (3.04) stanął namiot, w którym prywatna firma diagnostyczna przeprowadzać będzie testy w kierunku wykrycia koronawirusa. Niestety trzeba będzie za nie zapłacić. I to aż 580 złotych.

Laboratorium teren pod namiot wynajęło od Urzędu Miasta Łodzi. Nie musi jednak nic za niego płacić. Dlaczego więc komercyjna pracownia dostała pozwolenie na taką działalność w ścisłym centrum miasta? Rzecznik UML Marcin Masłowski, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, przekonuje, że w ten sposób firma wspomaga walkę z pandemią.

- Najpierw zwróciła się do centrów handlowych, ale po ich częściowym zamknięciu poprosiła nas o wynajem terenu. I wynajęli od nas kawałek ziemi pod namiot – mówi Masłowski.

Jego zdaniem takie laboratorium jest całkowicie bezpieczne. Ma też wszystkie zgody na działalność od sanepidu.
A dość spory koszt badań? - Jeśli ktoś idzie do sanepidu i chce się zbadać, też płaci około 500 złotych – odpowiada Masłowski.

Według rzecznika, pracownia chce w całym kraju wykonać 200 tysięcy testów. Łatwo policzyć, że daje to kwotę ponad 100 milionów złotych.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE