To mieszkaniec Łodzi utonął w Jeziorsku

i

Autor: WOPR Zduńska Wola

Jeziorsko: Kim jest ojciec który zginął pływając z córką na pontonie? Nowe fakty

2021-08-23 14:05

Co za potworna tragedia! 49-letni mieszkaniec Łodzi wybrał się z 6-letnią córeczką nad zbiornik Jeziorsko, by tam miło spędzić wspólne chwile. Niestety nad wodą rozegrał się ogromny dramat. Mężczyzna z dziewczynką wypadli z pontonu do jeziora. 6-latkę udało się uratować, mężczyzna nie przeżył.

To miał być jeden z ostatnich akcentów tegorocznych wakacji. W niedzielę (22.08) tata zabrał swoją 6-letnią córeczkę z rodzinnej Łodzi nad zalew Jeziorsko. W podróży towarzyszył im jeszcze pies. Rodzina, korzystając z ładnej pogody, chciała popływać pontonem.

Około godziny 18 kiedy znajdowali się w pobliżu miejscowości Kościanki koło Turku, na granicy województwa wielkopolskiego i łódzkiego oboje wpadli do wody. Początkowo podawano, że doszło do wywrócenia się pontonu. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji jednak temu zaprzecza. - Mamy ustalonych świadków, którzy twierdzą, że ponton był w swojej normalnej pozycji – mówi se.pl. - Nieprawdziwe są również podawane wcześniej informacje, że dziewczynka miała założoną kamizelkę ratunkową.

6-latce na pomoc rzucili się świadkowie wypadku. Udało im się ją wyciągnąć na brzeg i wezwać pomoc. Była nieprzytomna. Helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano ją do szpitala.

Nie żyje Marcin Felek. Wokalista disco polo utopił się ratując ludzi.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Pierwsze informacje były takie, że 6-latka ma rodzeństwo. Dlatego początkowo były podejrzenia, że do wody mogło wpaść więcej osób. Po rozpytaniu świadków okazało się jednak, że na pontonie przebywała tylko z ojcem.

- Niestety działania ratunkowe zmieniły się w poszukiwawcze – relacjonują ratownicy z WOPR w Zduńskiej Woli. - Mężczyzna został znaleziony i wyciągnięty po około 50 minutach. Niestety akcja reanimacyjna nie powiodła się. Przypominamy pływajcie w kamizelkach.

Przyczyny tragedii wyjaśniają teraz policjanci.

Sonda
Czy umiesz pływać?
Nasi Partnerzy polecają