Łódź. Kamienica z muralem motyla do remontu. Dawny Pewex odnowi Uniwersytet Łódzki

i

Autor: UMŁ /Radosław Jóźwiak

Kamienica z muralem motyla do remontu. Dawny Pewex odnowi Uniwersytet Łódzki

2022-07-07 14:57

Kamienica z motylem przy ul. Sienkiewicza 21 zostanie wyremontowana. Dawny budynek Pewexu jest własnością Uniwersytetu Łódzkiego, który do końca wakacji ma ogłosić otwarty konkurs na koncepcję architektoniczną odnowy zabytkowej kamienicy.

Planowana renowacja nie będzie jedynie generalnym remontem. "W zamyśle władz UŁ budynek przy ul. Sienkiewicza 21 ma stać się przestrzenią do pokazywania szeroko rozumianej nauki głównie za pomocą sztuki" - zapowiada łódzki magistrat.

- Będzie to miejsce spotkań, wystaw, warsztatów i wszelkiego typu imprez, które pozwolą rozwijać się osobom zainteresowanym szeroko rozumianą wiedzą. Liczymy na to, że dzięki tym spotkaniom będą się rodzić nowe pomysły. Będziemy dawać również możliwość prezentowania swoich dokonań młodym ludziom. Wszystko to robimy z myślą nie tylko o uniwersytecie. To ma być miejsce dla wszystkich łodzian, ale także dla osób spoza Łodzi – opisuje rektor UŁ, prof. Elżbieta Żądzińska.

ZOBACZ TEŻ: Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

W łódzkim zoo urodziła się panda mała

Ośrodek ten ma proponować nowe formy i sposoby przekazywania wiedzy akademickiej, dlatego położy nacisk na praktyczny wymiar badań naukowych i skoncentruje się na sztuce jako głównym medium narracji. Ma w niekonwencjonalny sposób prezentować szerokiemu gronu artystyczne działania multi- oraz transdyscyplinarne.

CZYTAJ TEŻ: Łódź. Utrudnienia na Narutowicza. Powodem remont nawierzchni

Szczegóły konkursu oraz wartość nagrody głównej będą ogłoszone pod koniec sierpnia 2022 r.

Sonda
Interesujesz się sztuką?