Łódź. Kilińskiego zamknięta dla ruchu! Od kiedy objazdy i zmiany tras MPK Łódź?

i

Autor: MPK Łódź

Łódź. Kilińskiego zamknięta dla ruchu! Od kiedy objazdy i zmiany tras MPK Łódź?

2022-06-21 8:12

Na ulicę Kilińskiego w Łodzi wkraczają robotnicy. Odcinek tej ulicy pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Tuwima będzie zamknięty aż do końca wakacji. Oznacza to utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Nawierzchnia ul. Kilińskiego na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima wykonana jest w całości z betonu. "Po kilku latach użytkowania trzeba naprawić na niej spękania. Prace zostaną wykonane w ramach gwarancji. Technologia i zakres robót wymuszają zamknięcie ulicy dla ruchu. Dlatego prace wykonane zostaną w wakacje, aby zminimalizować utrudnienia" - podaje łódzki magistrat.

Prace potrwają od 25 czerwca do końca sierpnia. "Sama wymiana nawierzchni nie zajmie długo czasu, ale aby beton nabrał odpowiednich właściwości, musi odleżeć miesiąc. Stąd też w pewnym okresie nie będziemy widzieć robotników na ul. Kilińskiego, a nadal utrzymane będą wygrodzenia, aby nikt nie przejechał po świeżo wykonanej nawierzchni" - wyjaśnia magistrat.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

Regeneracja trawnika po zimie

Utrudnienia na ul. Kilińskiego w Łodzi

Spore zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Zmienioną trasą kursować będą tramwaje linii 12 i 18 oraz autobusy linii Z1. Z Retkini i centrum nie dojedziemy jak teraz bezpośrednio na Dworzec Fabryczny. Przesiadka na linię Z1 będzie możliwa przy ul. Kilińskiego. Linia Z1 w pierwszym okresie pojedzie na Dworzec Fabryczny przez Sienkiewicza, a na Chojny przez Kilińskiego. Natomiast w kolejnym etapie w obu kierunkach kursować będzie przez Sienkiewicza. Linia 18 kursować będzie z Telefonicznej na Fabryczny.

ZOBACZ: Łódzkie lotnisko rozwija siatkę połączeń! Dokąd polecimy wkrótce z Łodzi?

Remont Kilińskiego - zmiany tras MPK Łódź

Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKIZmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Linia 18 TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – działki, Pomorska, Konstytucyjna, Narutowicza, Tramwajowa, Węglowa, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

CZYTAJ: Kino Tatry w Łodzi wznawia działalność! To najstarsze kino w Polsce

Linia Z1 DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Traugutta, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNAKursuje z częstotliwością 15-minutową. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku.

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany