Łódź. Telefony wsparcia mogą przydać się podczas pandemii. Oto, gdzie szukać pomocy!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. kaboompics /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Telefony wsparcia mogą przydać się podczas pandemii. Oto, gdzie szukać pomocy!

2022-02-03 15:02

W Łodzi prowadzone są różne infolinie dla osób potrzebujących pomocy, która może się przydać zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Sprawdź, gdzie zadzwonić, aby uzyskać wsparcie!

Służby współpracują w zakresie pomocy osobom przebywającym na kwarantannie i w izolacji. Na podstawie zebranych przez policję informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego wysyła odpowiednie służby do potrzebujących osób. Tym, którzy nie mają bliskich czy sąsiadów, którzy mogliby pomóc w niezbędnych zakupach, przynieść leki z apteki czy wyprowadzić psa, CZK wysyła wsparcie, np. poprzez MOPS czy straż miejską. Strażnicy realizują zlecenia, dowożąc zakupy pod wskazany adres.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie dramatycznie się wyludnia! Dane są gorsze niż zakładano

– Na szczęście takich sytuacji w Łodzi jest niewiele. Łodzianie mają na ogół wsparcie ze strony znajomych – informuje Iwona Jędrzejczak z łódzkiego MOPS-u. – Jeśli ktokolwiek potrzebuje pomocy, a policja z nim nie rozmawiała, może zgłosić się bezpośrednio na naszą infolinię.

Dla Niemców ceny w polskich sklepach są niskie

Infolinia MOPS w Łodzi

Pod numerem telefonu (42) 685 43 62, każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godz. 16:00–20:00, we wtorki w godzinach 17:00–20:00, a w soboty, niedziele i święta w godzinach 8:00–19:00 można tam zgłaszać wszelkie problemy, z którymi mieszkańcy nie mogą sobie poradzić. Pracownicy MOPS pomagają osobiście lub przekierowują do konkretnych instytucji.

Miejski Wolontariat

Wsparcie dla osób niebędących na kwarantannie oferuje Miejski Wolontariat, którego ochotnicy robią zakupy spożywcze czy realizują recepty. O taką pomoc nie mogą zwracać się tylko osoby zarażone koronawirusem (w izolacji) lub przebywające na kwarantannie. Numer telefonu, na który można zgłaszać swoje potrzeby, to: (42) 638 55 00.

Telefon Życzliwości dla Seniorów

W Łodzi funkcjonuje także Telefon Życzliwości dla Seniorów. Na numer tel. (42) 638 50 32 mogą dzwonić osoby samotne i potrzebujące rozmowy z drugim człowiekiem. Po drugiej stronie słuchawki usłyszą głos seniora, który chętnie porozmawia, wesprze ciepłym słowem. Telefon życzliwości dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00–16:00.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Nasi Partnerzy polecają