Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!

2022-01-21 13:34
Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!
Autor: Policja /archiwum

Między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza odpowie 29-letni kierowca, który w powiecie łęczyckim, zamiast zatrzymać się do kontroli, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta. Jak się okazało, był pijany. Teraz grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w miejscowości Świnice Warckie podczas próby kontroli kierowcy bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 20km/h. "Kiedy jeden z policjantów dał sygnał do zatrzymania, kierowca zwiększył prędkość pojazdu i próbował go przejechać. Funkcjonariusz, aby uniknąć potrącenia odskoczył, po czym wraz z kolegą ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nadal nie zatrzymywał pojazdu i zwiększał prędkość. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie zdoła zgubić policyjnego pościgu zakończył ucieczkę w miejscowości Dzierżawy, na terenie powiatu poddębickiego" - podaje st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

ZOBACZ TEŻ:

Starachowice: Agresywny kierowca na drodze

Za kierownicą suv-a siedział 29-latek, który - jak się okazało - miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Bmw trafiło na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania do kontroli drogowej, prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat za kratkami. Dodatkowo mieszkaniec powiatu poddębickiego musi liczyć się z konsekwencjami przekroczenia prędkości.

Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!
Autor: Policja /KWP Łódź
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE