Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!

i

Autor: Policja /archiwum

Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!

2022-01-21 13:34

Między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza odpowie 29-letni kierowca, który w powiecie łęczyckim, zamiast zatrzymać się do kontroli, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta. Jak się okazało, był pijany. Teraz grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w miejscowości Świnice Warckie podczas próby kontroli kierowcy bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 20km/h. "Kiedy jeden z policjantów dał sygnał do zatrzymania, kierowca zwiększył prędkość pojazdu i próbował go przejechać. Funkcjonariusz, aby uniknąć potrącenia odskoczył, po czym wraz z kolegą ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nadal nie zatrzymywał pojazdu i zwiększał prędkość. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie zdoła zgubić policyjnego pościgu zakończył ucieczkę w miejscowości Dzierżawy, na terenie powiatu poddębickiego" - podaje st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

ZOBACZ TEŻ:

Starachowice: Agresywny kierowca na drodze

Za kierownicą suv-a siedział 29-latek, który - jak się okazało - miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Bmw trafiło na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania do kontroli drogowej, prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat za kratkami. Dodatkowo mieszkaniec powiatu poddębickiego musi liczyć się z konsekwencjami przekroczenia prędkości.

Łódzkie. Zamiast się zatrzymać, dodał gazu i omal nie przejechał policjanta!

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany