Policyjny pościg pod Rzgowem. Padły strzały. Co tam się działo?

i

Autor: Policja /zdjęcie ilustracyjne

Policyjny pościg pod Rzgowem. Padły strzały. Co tam się działo?

2022-05-16 20:14

Dziś (16 maja 2022 r.) w miejscowości Kalino w gminie Rzgów miał miejsce policyjny pościg. Kierowca volkswagena nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały, wkrótce zdecydował się uciekać pieszo - wówczas policjanci oddali strzały ostrzegawcze.

Do zdarzenia doszło dziś (16.05) przed godziną 11:00. W miejscowości Kalino w gminie Rzgów łódzcy policjanci grupy Speed zauważyli pędzącego volkswagena. "Kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości, kierujący nie zareagował prawidłowo na wydawane sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. W pewnym momencie mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać w pobliskie pustostany i pola. Policjanci, którzy go gonili wzywali do zatrzymania się, po czym oddali w górę strzały ostrzegawcze. To zatrzymało mężczyznę. Został on natychmiast obezwładniony" - opisuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

ZOBACZ TEŻ: Bedoń Przykościelny. Motocyklista wjechał w kobietę z dzieckiem. W akcji śmigłowiec LPR

Topiła się w aucie, które wjechało do Bugu. 46-latka nie żyje

Jak się okazało, 40-letni mieszkaniec Łodzi uciekał z obawy o konsekwencje kierowania samochodem mimo orzeczonego zakazu. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali przez kilka godzin rzgowscy i łódzcy policjanci. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

CZYTAJ TEŻ: Dramatyczne sceny przy tamie w Drzewicy. Było o krok od tragedii

Za kierowanie samochodem, mimo orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, tyle samo grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?