Policyjny pościg pod Rzgowem. Padły strzały. Co tam się działo?

2022-05-16 20:14
Policyjny pościg pod Rzgowem. Padły strzały. Co tam się działo?
Autor: Policja /zdjęcie ilustracyjne

Dziś (16 maja 2022 r.) w miejscowości Kalino w gminie Rzgów miał miejsce policyjny pościg. Kierowca volkswagena nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały, wkrótce zdecydował się uciekać pieszo - wówczas policjanci oddali strzały ostrzegawcze.

Do zdarzenia doszło dziś (16.05) przed godziną 11:00. W miejscowości Kalino w gminie Rzgów łódzcy policjanci grupy Speed zauważyli pędzącego volkswagena. "Kiedy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości, kierujący nie zareagował prawidłowo na wydawane sygnały i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. W pewnym momencie mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać w pobliskie pustostany i pola. Policjanci, którzy go gonili wzywali do zatrzymania się, po czym oddali w górę strzały ostrzegawcze. To zatrzymało mężczyznę. Został on natychmiast obezwładniony" - opisuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

ZOBACZ TEŻ: Bedoń Przykościelny. Motocyklista wjechał w kobietę z dzieckiem. W akcji śmigłowiec LPR

Topiła się w aucie, które wjechało do Bugu. 46-latka nie żyje

Jak się okazało, 40-letni mieszkaniec Łodzi uciekał z obawy o konsekwencje kierowania samochodem mimo orzeczonego zakazu. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali przez kilka godzin rzgowscy i łódzcy policjanci. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

CZYTAJ TEŻ: Dramatyczne sceny przy tamie w Drzewicy. Było o krok od tragedii

Za kierowanie samochodem, mimo orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, tyle samo grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE