Rekrutacja do szkół pondpodstawowych 2022. Na wyniki kandydaci czekali z zapartym tchem!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Taken /zdjęcie ilustracyjne

Znamy pierwsze szczegóły

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Na wyniki kandydaci czekali z zapartym tchem!

2022-07-20 17:23

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych ogłosiły już szkoły z wielu województw. Według harmonogramu, wyniki rekrutacji do liceum, technikum i szkół branżowych we wszystkich placówkach w kraju znane mają być do 22 lipca 2022 r. Oto pierwsze szczegóły na temat tego, jak przebiegła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych ogłosiły już szkoły z wielu województw, w tym: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Szkoły w pozostałych regionach podadzą wyniki rekrutacji do klas pierwszych kolejno 21 i 22 lipca 2022 r.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 w Krakowie

Z pierwszych informacji wynika, że do wymarzonych szkół nie dostało się wielu uczniów. Jak podaje Onet.pl, w Krakowie, gdzie wyniki rekrutacji dostępne były już we wtorek (19 lipca), szkoły średnie odrzuciły dwa razy więcej kandydatów niż rok wcześniej, co oznacza, że osoby te nie dostały się do żadnej ze szkół w tym mieście. Jak czytamy, to aż 2,6 tysiąca uczniów. Ci z największą liczbą punktów mogą jeszcze liczyć, że przeskoczą z listy rezerwowej na listę kandydatów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ukradli drogie sportowe auto. Za kierownicą... 13-latek. Nie uwierzysz, gdzie miał skarpetki!

Nastolatka zniszczyła fontannę w Gorzowie Wielkopolskim

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 - w Łodzi nie zakwalifikowało się 367 kandydatów

Jak podał łódzki magistrat, w Łodzi z 7423 kandydatów biorących udział w naborze do jednej ze wskazanych szkół zakwalifikowało się 6796 uczniów. Najwięcej chętnych, bo 4461 do liceów, 2049 do techników oraz 286 do szkół branżowych I stopnia.

"Do żadnej z wybranych szkół nie zakwalifikowało się 367 kandydatów, ale pozostało jeszcze 729 miejsc, w tym: 322 w liceach, 266 w technikach oraz 141 w szkołach branżowych I stopnia" - podaje Urząd Miasta Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Mogło dojść do tragedii! Nastolatkowie podpalili dziecięce wózki

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022 - wyniki i co dalej?

Kandydaci, którzy znają już wyniki i zakwalifikowali się do poszczególnych szkół, muszą w ciągu kilku dni (terminy są różne, w zależności od województwa) złożyć poświadczenie woli, czyli muszą dostarczyć do szkoły oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu 8-klasisty. Spóźnialscy oraz ci, którzy nie dostarczą dokumentów w ogóle zostaną skreśleni z list zakwalifikowanych i w konsekwencji pozostaną bez szkoły.

SPRAWDŹ: Łódzkie: kąpieliska w Łodzi i okolicy. Gdzie nad wodę w Łódzkiem?

Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone przez szkoły do 28 lipca 2022 r. Następnie podana zostanie informacja o wolnych miejscach, a kandydaci będą zobowiązani do złożenia dokumentów w wybranej placówce dysponującej wolnymi miejscami. Rekrutacja uzupełniająca odbywa się bezpośrednio w szkołach.

Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Nasi Partnerzy polecają