Skierniewice. Miał ponad 2 promile. Pojechał do sklepu z 8-letnią córką

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap /zdjęcie ilustracyjne

Skierniewice. Miał ponad 2 promile. Pojechał do sklepu z 8-letnią córką...

2021-12-06 12:59

Nawet 5 lat za kratkami grozi 43-letniemu mieszkańcowi Skierniewic, który po pijanemu pojechał autem do monopolowego, na domiar złego zabierając ze sobą swoją 8-letnią córkę. Zainterweniowała ekspedientka.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (5 grudnia) w godzinach popołudniowych. Do jednego ze sklepów monopolowych na osiedlu Rawka w Skierniewicach przyjechał 43-letni mężczyzna. Jak wynikało z relacji ekspedientki, tego dnia, zawitał po alkohol po raz trzeci. - Ekspedientka, widząc, że mężczyzna kierował samochodem oraz wyczuwając od niego woń alkoholu, postanowiła zainterweniować. Tym bardziej, że jak się okazało w samochodzie była też 8-letnia córka kierującego. Pracownica wyszła ze sklepu, zabrała kluczyki ze stacyjki samochodu i zawiadomiła policję. 43-latek po zbadaniu "wydmuchał" ponad 2 promile - podaje kom. Magdalena Studniarek ze skierniewickiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. Pijana 29-latka dachowała z dzieckiem. Chwilę później auto doszczętnie spłonęło

Dramatyczna akcja służb, reanimowali człowieka w autobusie

Ponadto policjanci ustalili też, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego, a także może ponieść odpowiedzialność karną za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo własnej córki. Grozi mu 5 lat więzienia.

Podejrzany w przeszłości dopuszczał się przestępstw w ruchu drogowym.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany