Strajk kobiet: Dziś (29.10.2020) w Łodzi protest stacjonarny!

2020-10-29 12:11
Strajk kobiet: Dziś (29.10.2020) w Łodzi protest stacjonarny!
Autor: Patrycja Szynter

Środowy protest w obronie praw kobiet w Łodzi zgromadził tysiące ludzi. Uczestnicy szli przez centrum miasta, blokując ulice. Strajk kobiet trwa. Na dziś (29.10) łodzianie zaplanowali protest stacjonarny. - Przez cały dzień można też przynosić znicze pod siedzibę PiS - zachęcają organizatorzy.

ZOBACZ: STRAJK KOBIET w Łodzi 29.10: Protestujących PONIOSŁO! Przyłączyli się taksówkarze [WIDEO]

Wczorajszy (28.10) protest w Łodzi ciągnął się około kilometra. W strajku kobiet wzięły udział tysiące ludzi, którzy szli głównymi ulicami miasta, w tym Piotrkowską, Narutowicza, Kopcińskiego, al. Mickiewicza. W tłumie protestujących gęsto było od transparentów takich jak: "Moje ciało, mój wybór", "Rewolucja jest kobietą", "Ile jeszcze litrów czerwieni, aż coś się zmieni?", "Historia zapamięta", "Oprócz macic mamy mózgi", "Piekło kobiet". Były też bardziej dosadne: "Moja pusia, nie Jarusia", "Delikatnie mówiąc: wypierd***ć", "Bóg z nami, ch*j z Wami", "PiS to nie ludzie, PiS to ideologia".

ZOBACZ: OGROMNY TŁUM NA STRAJKU KOBIET w Łodzi 28.10! Protestujący BLOKUJĄ ULICE! [RELACJA]

Jak relacjonowaliśmy, protestowi towarzyszyła głośna muzyka, a uczestnicy chwalili sobie atmosferę - pełną wzniosłości i zjednoczenia we wspólnej sprawie - walki o prawa kobiet. Obyło się bez incydentów czy interwencji policji - ta ograniczyła się do zabezpieczania pochodu - blokady aut w miejscach przejścia manifestacji.

CZYTAJ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

Przypomnijmy, protesty w obronie praw kobiet odbywają się codziennie od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją. - To jest wojna! - grzmią organizatorzy strajku kobiet.

Strajk kobiet na ulicach Łodzi

Strajk kobiet w Łodzi: 29 października protest stacjonarny!

Na dziś (29.10) również zaplanowano w Łodzi protest, tym razem stacjonarny, pod siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143. - Widzimy się wieczorem o 18:00 - protest przybierze formę stacjonarną. Musimy chwilę odetchnąć i nabrać siły na Piątek w Warszawie! - informują organizatorki, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

Jak zachęcają, przez cały dzień można tam również zapalać znicze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE