Strajk kobiet: Dziś (29.10.2020) w Łodzi protest stacjonarny!

i

Autor: Patrycja Szynter

Strajk kobiet: Dziś (29.10.2020) w Łodzi protest stacjonarny!

2020-10-29 12:11

Środowy protest w obronie praw kobiet w Łodzi zgromadził tysiące ludzi. Uczestnicy szli przez centrum miasta, blokując ulice. Strajk kobiet trwa. Na dziś (29.10) łodzianie zaplanowali protest stacjonarny. - Przez cały dzień można też przynosić znicze pod siedzibę PiS - zachęcają organizatorzy.

ZOBACZ: STRAJK KOBIET w Łodzi 29.10: Protestujących PONIOSŁO! Przyłączyli się taksówkarze [WIDEO]

Wczorajszy (28.10) protest w Łodzi ciągnął się około kilometra. W strajku kobiet wzięły udział tysiące ludzi, którzy szli głównymi ulicami miasta, w tym Piotrkowską, Narutowicza, Kopcińskiego, al. Mickiewicza. W tłumie protestujących gęsto było od transparentów takich jak: "Moje ciało, mój wybór", "Rewolucja jest kobietą", "Ile jeszcze litrów czerwieni, aż coś się zmieni?", "Historia zapamięta", "Oprócz macic mamy mózgi", "Piekło kobiet". Były też bardziej dosadne: "Moja pusia, nie Jarusia", "Delikatnie mówiąc: wypierd***ć", "Bóg z nami, ch*j z Wami", "PiS to nie ludzie, PiS to ideologia".

ZOBACZ: OGROMNY TŁUM NA STRAJKU KOBIET w Łodzi 28.10! Protestujący BLOKUJĄ ULICE! [RELACJA]

Jak relacjonowaliśmy, protestowi towarzyszyła głośna muzyka, a uczestnicy chwalili sobie atmosferę - pełną wzniosłości i zjednoczenia we wspólnej sprawie - walki o prawa kobiet. Obyło się bez incydentów czy interwencji policji - ta ograniczyła się do zabezpieczania pochodu - blokady aut w miejscach przejścia manifestacji.

CZYTAJ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

Przypomnijmy, protesty w obronie praw kobiet odbywają się codziennie od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją. - To jest wojna! - grzmią organizatorzy strajku kobiet.

Strajk kobiet na ulicach Łodzi

Strajk kobiet w Łodzi: 29 października protest stacjonarny!

Na dziś (29.10) również zaplanowano w Łodzi protest, tym razem stacjonarny, pod siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143. - Widzimy się wieczorem o 18:00 - protest przybierze formę stacjonarną. Musimy chwilę odetchnąć i nabrać siły na Piątek w Warszawie! - informują organizatorki, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

Jak zachęcają, przez cały dzień można tam również zapalać znicze.

Nasi Partnerzy polecają