STRASZNA ŚMIERĆ w Feliksowie pod Opocznem. 49-latek skonał z zimna w rowie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. cocoparisienne

STRASZNA ŚMIERĆ w Feliksowie pod Opocznem. 49-latek SKONAŁ Z ZIMNA W ROWIE

2021-01-25 11:35

Ciało 49-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie) znaleziono w przydrożnym rowie w miejscowości Feliksów. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu. To pierwsza ofiara tegorocznych mrozów w powiecie opoczyńskim. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśnia policja.

W sobotę (23.01.2021) opoczyńska policja została powiadomiona o znalezieniu w miejscowości Feliksów, leżącego w przydrożnym rowie mężczyzny. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ujawnili zwłoki 49 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie organizmu.

- Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie - apeluje policja. - Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy.

Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu.

CZYTAJ TEŻ: Poślizgnął się na balkonie i STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ. Gdy ją odzyskał, BYŁA NOC i nie mógł się podnieść. Na termometrze -11 stopni!

O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można powiadomić najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwońmy po policję lub straż miejską. Podjęta interwencja i udzielona osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

- Powiadomić policję o trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można na wiele sposobów. Telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 112, osobiście w najbliższej jednostce policji czy poprzez kontakt z dzielnicowym. Można także skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najważniejsze aby nie pozostać obojętnym - prosi policja.

Na wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu do ogrzania mieszkania.

Przykładem może być historia 85-latki z Poddębic, której na pomoc, w ostatniej chwili, przyszli policjanci. Okazało się, że seniorka nie mogła się ruszać, a w jej mieszkaniu było przeraźliwie zimno.

CZYTAJ WIĘCEJ: W mieszkaniu 85-latki było TAK ZIMNO, że mało co NIE ZAMARZŁA! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Horror mieszkańców wsi Baniocha. Mieszkamy jak szczury w norach
Nasi Partnerzy polecają