Tomaszów Mazowiecki. Na ulicy zaczepiła ją wróżka, chwilę potem straciła kilka tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Alexas_Fotos /zdjęcie ilustracyjne

Tomaszów Mazowiecki. Na ulicy zaczepiła ją "wróżka", chwilę potem straciła kilka tysięcy złotych

2022-03-17 12:14

53-letnia kobieta, w centrum Tomaszowa, pod pretekstem wróżenia z dłoni ukradła ponad 5 tysięcy złotych. Teraz grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Z policjantami z Tomaszowa skontaktowała się kobieta, która powiadomiła, że została okradziona. Jak wynikało z jej relacji chwilę przed zgłoszeniem szła przez Plac Kościuszki w Tomaszowie, gdzie zaczepiła ją nieznana jej kobieta prosząca o pożyczenie 10 groszy brakujących do zakupów. W zamian za pożyczkę obiecała również powróżyć z dłoni. "Kobieta wyjęła portfel, w którym miała większą gotówkę i szukała w nim drobnych pieniędzy. Jak ustalono pokrzywdzona niosła pieniądze do banku na spłatę zaległości. Wówczas kobieta podająca się za wróżkę zaczęła ją zagadywać, odwracając uwagę i osłabiając jej czujność, chwilę później poszła w swoją stronę" - podaje policja.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. Kiedy przyszli po niego kryminalni, nie wiedział, co zrobić, więc... udawał, że śpi

Zgwałcił i zamordował pielęgniarkę. Po 21 latach stanął przed sądem

Gdy tomaszowianka dotarła do banku i zaczęła przeliczać pieniądze z portfela, okazało się, że brakuje jej ponad 5000 złotych. Podejrzenie natychmiast padło na pseudo wróżkę, a zebrany i zabezpieczony w sprawie materiał dowodowy potwierdził te przypuszczenia.

Sprawą zajęli się tomaszowscy kryminalni, którzy ustalili personalia i miejsca pobytu sprawczyni kradzieży. Dzień później policjanci pojechali do Radomska, gdzie zatrzymali 53-letnią kobietę. - "Wróżka" była kompletnie zaskoczona ich wizytą, przyznała się do kradzieży pieniędzy, które wydała policjantom. Po przewiezieniu do tomaszowskiej jednostki policji, 53-latce przedstawiono zarzut kradzieży, za który grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jej losie zadecyduje sąd - informuje st. asp. Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej policji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, w każdej nietypowej i niecodziennej sytuacji. Może się bowiem okazać, że jest ona celowo zaaranżowana przez przestępców, którym zależy jedynie na odwróceniu naszej uwagi i kradzieży naszego mienia.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?
Nasi Partnerzy polecają