Weekend 24, 25 i 26 czerwca w Łodzi. Co robić? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels /zdjęcie ilustracyjne

Weekend 24, 25 i 26 czerwca w Łodzi. Co robić? [IMPREZY, WYDARZENIA, ATRAKCJE]

2022-06-24 12:21

Spędzacie weekend 24, 25 i 26 czerwca w Łodzi? Podpowiadamy, gdzie będą najciekawsze imprezy. Co tydzień znajdziecie zapowiedzi nowych wydarzeń.

W tym artykule prezentujemy Wam listę ciekawych wydarzeń odbywających się w ten weekend w naszym mieście. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie 24, 25 i 26 czerwca w Łodzi, to być może zainteresują Was poniższe propozycje. Wśród nich znajdziecie wydarzenia związane z powitaniem lata. Zachęcamy Was do komentowania. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację w komentarzu poniżej.

Festiwal Ognia w Manufakturze

Festiwal Ognia powraca po pandemicznej przerwie do Manufaktury. W 2022 r. przyjmie m.in. formułę ogniowej bitwy. Na widzów czekać będzie „ogniowy stand-up” i liryczne show duetu White Night – artystów z Ukrainy.

W sobotę (25 czerwca) o godz. 21:00 na plaży w Manufakturze rozpocznie się niezwykle widowiskowe show, podczas którego artyści wprowadzą widzów w świat płonących łańcuchów, lin całopalnych, wachlarzy oraz pochodni, służących do „plucia" ogniem.

W tym roku nowością jest formuła fire battle – w trwającej 3 rundy „ogniowej bitwie” najlepszych tancerzy z ogniem wybierze publiczność.

Na plaży w Manufakturze pojawi się artysta wielu talentów: Paweł Janus, który umiejętnie łączy teatr ognia ze stand-upem.

SPRAWDŹ TEŻ: Kontrowersyjna promocja w łódzkim Orientarium. Przesadzili? "W Łodzi promują miernotę i nieudacznictwo"

Polski pływak w światowej czołówce. Świetny start Jakuba Majerskiego na MŚ w Budapeszcie

W zupełnie inny klimat przeniosą publiczność artyści z Flamin' Angel. Ten pięcioosobowy zespół z Piotrkowa Trybunalskiego przygotowuje swoje show do muzyki elektronicznej, tworząc rozbudowaną choreografię z elementami żonglerki. Po nich przyjdzie czas na ukraiński duet White Night. Artyści już od 10 lat tańczą z ogniem, ledami i flagami.

Na finał, około godz. 23:00 zaplanowano wspólny pokaz wszystkich artystów występujących tego dnia na plaży w Manufakturze. Warto dodać, że ogniste show będzie można oglądać także z trybun, które zapewnią świetny widok na piaszczystą arenę. Wstęp wolny.

Szczegółowy program:

godz. 21:00 – otwarcie Festiwalu i Fire Battle (I i II runda, finał) godz. 21:55 – Paweł Janus, stand-up z ogniem godz. 22:15 – Flamin’ Angel godz. 22:35 – White Night godz. 22:55 – Wielki Finał Otwarta Scena

CZYTAJ TEŻ: Kino Tatry w Łodzi wznawia działalność! To najstarsze kino w Polsce

Noc Świętojańska w Botaniku 2022

Przesilenie wiosenno-letnie i najkrótsze noce w roku zachęcają do świętowania i zabawy. W sobotę (25 czerwca) Łódzki Ogród Botaniczny zaprasza wszystkich poszukiwaczy nocnych atrakcji na widowisko obrzędowe, przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa".

Oprócz pokazów tanecznych przy pochodniach, puszczania wianków czy skoków nad ogniskami, będzie także dużo opowieści o obyczajach związanych z magiczną Nocą Kupały, która tradycyjnie przypada na noc z 21 na 22 czerwca oraz Nocą Świętojańską, którą celebruje się jako wigilię św. Jana w nocy z 23 na 24 czerwca.

Wydarzenie w Ogrodzie Botanicznym zostało zaplanowane na sobotę (25 czerwca) na godz. 22:00, wejście będzie możliwe w godz. 21:00–21:45 tylko przez kasę główną Ogrodu od ul. Krzemienieckiej 36/38. Bilety: 6 i 12 zł.

Festiwal muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych RAVEKJAVÍK

W piątek i niedzielę (24 i 25 czerwca) zabytkowy Łódzki Instytut Technologiczny zamieni się w artystyczną przestrzeń. O muzyczne doznania zadbają twórcy m.in. z Islandii, Ukrainy, USA i Ghany, nie zabraknie też wystaw, projekcji filmowych, wizualizacji i performance’ów.

ZOBACZ: Festiwal Światła 2022 w Łodzi. Data i pierwsze szczegóły!

Strefa dzienna będzie otwarta dla wszystkich, na wieczorne koncerty obowiązują bilety.

Na scenie pojawią się m.in. artyści z Islandii (Ohm, Frank Murder) i Ukrainy (Olha, Roman Zhurba). Na festiwalu po raz pierwszy w Polsce wystąpią Bored Lord, kalifornijska Dj-ka miksująca breakbeat i house, Nico Adomako – ghanijski współtwórca Oroko Radio, popularyzator muzyki afrykańskiej w Europie, N'Finch – białoruski artysta miksujący elektronikę z rapem, DJ Narciso – reprezentant portugalskiego labelu Principé, oraz Zar i Jhumka – kolektyw Daytimers z Azji Południowo-Wschodniej. Nie zabraknie też polskich twórców – zagrają Phatrax, Tonfa, Akwizgram, BITE Clique i Semprey.

W strefie dziennej (sobota, godz. 10:00–20:00) uczestnicy będą mogli wziąć udział w projekcjach organizowanych przez TME Polówka – Letni Festiwal Filmowy, performance’ach, koncertach, a także obejrzeć wystawy obrazów i instalacji organizowane przez łódzkie ASP.

Wystawa kotów w EC1

W sobotę i niedzielę (25 i 26 czerwca) można wybrać się na Międzynarodową Wystawę Kotów w Hali Maszyn do EC1 (ul. Targowa 1/3).

W trakcie wystawy zaprezentowanych zostanie ponad 200 najpiękniejszych kotów 30 ras. Będą też wykłady edukacyjne prowadzone przez specjalistów, stoiska handlowe oferujące wysokiej jakości karmę dla kotów, zabawki, drapaki, legowiska oraz inne akcesoria dla zwierząt, wykłady edukacyjne prowadzone przez specjalistów.

Dodatkowo w cenie biletów będzie można skorzystać z animacji i zabaw dla dzieci, kiermaszu rękodzieła i gadżetów fundacyjnych, warsztatów budkowania i pomocy kotom wolnożyjącym, wirtualnego spaceru po lMruczarni, edukacji adopcji realnej oraz porad weterynaryjnych. Wystawa będzie czynna w godz. 10:00–16:30. Bilety: 10 i 15 zł. Wystawa roślin owadożernych

W weekend (25–26 czerwca) Ogród Botaniczny zaprasza na „Wystawę roślin owadożernych” do łódzkiej Palmiarni mieszczącej się w parku Źródliska I.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt okazów roślin owadożernych, o różnych ubarwieniach pułapek na owady: od białych, poprzez żółte, czerwone do ciemnopurpurowych. Eksponowane będą okazy o różnych wielkościach, od bardzo małych (do 5 cm) po egzemplarze dorastające prawie do 1 metra wysokości, jak również odmiany kolekcjonerskie.

CZYTAJ: MPK Łódź. Wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Oto, co się zmieni

Podczas wystawy będzie można poznać wiele ciekawostek dotyczących biologii tej ciekawej grupy roślin, np. poszerzyć swoją wiedzę o informacje dotyczące przystosowania się roślin owadożernych m.in. do trudnych warunków siedliskowych, wynikających z ubogiego w składniki mineralne podłoża, na którym żyją. Wystawę będzie otwarta w godz. 10:00–18:00. Bilety: 7 i 14 zł.

Plac Zabaw Twórczych dla dzieci i rodziców

W niedzielę (26 czerwca) o godz. 12:00 w Ogrodzie Ośrodka Górna, filii Miejskiej Strefy Kultury (ul. Siedlecka 1) odbędzie się inauguracja Placu Zabaw Twórczych – Wędrującego Domu Kultury.

W trakcie wydarzenia, oprócz ciekawych warsztatów adresowanych do najmłodszych, będzie można posłuchać muzyki na żywo oraz spędzić czas na wspólnych zabawach rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Wstęp wolny.

Szczegółowy program

godz. 12:00 – Muzyczne podróże – koncert rodzinny artystów z Teatru Wielkiego godz. 12:00–16:00 – warsztaty dla dzieci z zakresu fotografii, filmu, teatru, plastyki i tańca godz. 14:00 – występ uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego godz. 16:00 – koncert Orkiestry Polish Camerata

Wystawa „Nation of Ruins"

Dawne fabryki, bazy wojskowe czy zaniedbane wille – Carne, włoski artysta znany z muralu przy ul. Łanowej, powrócił do Łodzi, by przygotować wystawę-refleksję nad współczesnym miastem, a także zacieraniem historii i upadkiem społeczeństwa.

SPRAWDŹ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

„Nation of Ruins" wypełnią zdjęcia, flagi, plakaty i manifest artystyczny, który Carne zaprezentuje na wernisażu w piątek (24 czerwca) o godz. 18:30. Program wystawy został zaktualizowany w kontekście wojny w Ukrainie, by jak najmocniej podkreślić, że idea „Nacji Ruin" narodziła się w wyniku rozpadu Jugosławii.

Wystawę, którą wraz z Carne przygotowała Fundacja Urban Forms i Fuzja, będzie można oglądać w Elektrowni Scheiblera przy ul. Milionowej 6 A do 30 czerwca.

Spacer po ogrodzie i Pałacu Poznańskiego

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na spacer po reprezentacyjnych i prywatnych wnętrzach pałacu Izraela Poznańskiego.

W piątek (24 czerwca) zwiedzający będą mogli posłuchać opowieści o prywatnym i towarzyskim życiu „królów bawełny". Zwiedzanie, które poprowadzi Cezary Pawlak, zakończy się w ogrodzie pałacowym. To tam znajduje się część spacerowa z zabytkową fontanną i krajobrazowa z cennymi okazami starodrzewu.

Spacer rozpocznie się o godz. 17:00. Bilety: 12 i 18 zł. Obowiązują zapisy: 692 926 319 lub 42 307 13 82.

Sonda
Lubisz imprezować?
Nasi Partnerzy polecają