Wójcice. Stracił panowanie nad BMW i wjechał na czołówkę. Straszny widok...

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Wójcice. Stracił panowanie nad BMW i wjechał na czołówkę. Straszny widok...

2022-06-10 12:53

Do groźnego wypadku doszło w czwartek (9 czerwca) na drodze w miejscowości Wójcice w gminie Błaszki. Jadący BMW 36-latek stracił panowanie nad kierownicą i wjechał na czołówkę z nadjeżdżającym oplem. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Wypadek w Wójcicach (gm. Błaszki), 9.06.2022 r.

Wypadek w Wójcicach (9.06) miał miejsce około godziny 17:30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący bmw 36-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka opla, którym kierował 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, badanie stanu trzeźwości kierowcy bmw wskazało, że miał on w organizmie 0,6 promila alkoholu. Drugi z kierowców był trzeźwy.

ZOBACZ TEŻ: Pędził jak szalony, lusterkiem zahaczył o radiowóz. 20-latek ma poważne kłopoty

Dramatyczny pościg ulicami Zielonej Góry

"Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła 15-letniego pasażera bmw oraz kierowcę opla do sieradzkiego szpitala. Nie odnieśli oni poważnych obrażeń" - informuje asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

CZYTAJ: Policyjny pościg za nastolatkami! 15-latek gnał kradzionym autem na złamanie karku

Wójcice. Stracił panowanie nad BMW i wjechał na czołówkę. Straszny widok...

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki, którzy zabezpieczali miejsce wypadku i wykonali oględziny. Kierowca bmw został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 36-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

SPRAWDŹ: Łódź. Próbował uciekać przed policjantami z grupy "Speed". Najpierw skodą, później pieszo

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat za kratkami. W takim przypadku sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 36-latek nie uniknie również kary za spowodowanie kolizji.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Nasi Partnerzy polecają