Zabił 16-letnią Karolinę

i

Autor: Reprodukcja Cezary Pecold / Super Express

Zadźgał 16-letnią Karolinę z Dzierzgowa, bo z nim zerwała. Ruszył proces Eryka S.

2021-10-26 9:47

Wielokrotnie dzwonił i groził, że ją zabije. Wysyłał sms-y z pogróżkami, śledził, nękał. W końcu spełnił swoje zapowiedzi. 22-letni Eryk S. nie mógł pogodzić się z faktem, że o 6 lat młodsza Karolina z nim zerwała. Wziął nóż i na oczach bliskich dziewczyny zadał jej ponad 20 ciosów. W Sądzie Okręgowym w Łodzi ruszył właśnie proces w sprawie tej zbrodni.

Do wstrząsającego zabójstwa w Dzierzgowie koło Łowicza, które zszokowało całą Polskę, doszło 18 lipca ubiegłego roku. Tego dnia Karolina kosiła trawę w swoim ogrodzie. W pewnym momencie na podwórku pojawił się jej były chłopak, Eryk S., z którym zerwała kilka miesięcy wcześniej. Po krótkiej wymianie zdań wyciągnął ogromny kuchenny nóż i na oczach brata oraz ojca Karoliny zaczął nią dźgać.

- Działał w amoku. Zadał pokrzywdzonej ponad dwadzieścia uderzeń – opisuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Kiedy bliscy ruszyli jej na ratunek, nożownik zdołał uciec. Został zatrzymany godzinę później. Mimo udzielonej dziewczynie natychmiastowej pomocy nie udało się jej uratować. Morderca po schwytaniu usłyszał zarzut zabójstwa, a później trafił do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Jego bliscy podkreślali bowiem, że leczył się psychiatrycznie. Biegli orzekli jednak, że jest w pełni poczytalny, dlatego może odpowiadać przed sądem. Jego proces z uwagi na drastyczny charakter toczy się z wyłączeniem jawności.

Wzruszający pogrzeb zamordowanej 16-letniej Karoliny

Z aktu oskarżenia wynika, że Karolina i Eryk zostali parą w wakacje 2019 roku. Bardzo szybko jednak, bo już we wrześniu dziewczyna rozstała się ze swoim chłopakiem, bo ten nadużywał narkotyków. Wtedy mężczyzna zamienił życie swojej ukochanej w piekło. Wydzwaniał do niej, wysyłał sms-y z groźbami, zastraszał ją, poniżał. Wielokrotnie groził, że pozbawi ją życia. Podrzucił pod jej dom siekierę i list z pogróżkami. 18 lipca 2020 roku spełnił swoje groźby...

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany