Centrum Łodzi obstawione przez policję. Powód? Spotkanie Trójkąta Weimarskiego

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Centrum Łodzi obstawione przez policję. Powód? Spotkanie Trójkąta Weimarskiego

2022-03-01 11:07

We wtorek (1 marca) w Łodzi w Pałacu Herbsta odbędzie się spotkanie Trójkąta Weimarskiego. Szefowie dyplomacji Polski, Francji i Niemiec będą rozmawiać o agresji Rosji na Ukrainę, o czym poinformował podczas konferencji prasowej rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego w Łodzi było planowane już wcześniej, jednak obecna sytuacja międzynarodowa sprawia, że temat spotkania będzie jeden - agresja Rosji na Ukrainę. Oprócz ministrów spraw zagranicznych Polski (Zbigniew Rau), Niemiec (Annalena Baerbock) i Francji (Jean-Yves Le Drian), zdalnie w spotkaniu ma wziąć udział także szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba.

- Temat jest oczywiście tylko jeden - nasza wspólna reakcja na to, co dzieje się na Wschodzie, na agresję rosyjską na Ukrainę, na całą politykę bezpieczeństwa i architekturę bezpieczeństwa w naszym regionie - powiedział Jasina.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pabianice. Poszukiwany przestępca zabarykadował się w domu. W akcji kontrterroryści i negocjatorzy! [FOTO]

Jak podaje łódzki magistrat, Ministrowie Spraw Zagranicznych Francji i Niemiec mieli przylecieć na lotnisko w Łodzi we wtorek (1 marca) około godz. 9 rano. Miasto obstawione jest policją.

Na godz. 12 zaplanowano konferencję prasową ministrów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego.

Po spotkaniu, o godz. 18, minister Rau odleci z Łodzi do Genewy na obrady Rady Praw Człowieka ONZ.

ZOBACZ: Łodzianie bronią graffiti, które pojawiło się na murze zoo. "Ja bym jeszcze w ramkę oprawiła"

Kolejny dzień inwazji na Ukrainę. Eksperci komentują konflikt
Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?